У Верховній Раді зареєстрували Проект Закону про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду № 6458.

Перед новорічними святами у Верховній Раді зареєстрували Проект Закону про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду № 6458. Ініціатор – Кабінет Міністрів України.
Документ поки що надійшов у профільний Комітет, ознайомитись із ним можемо і ми з вами:
Я обов’язково ще не раз повернусь до цього законопроекту, а зараз лише зауважу, що він давно на часі. Досі, незважаючи ні на чинний аналогічний Закон, ухвалений у 2006 році, ні на постанови уряду до вирішення питання реновації застарілого житла ніхто в Україні конкретно не приступав. В тому числі у Києві.
Коротко про застаріле житло в Києві.
Враховуючи період зведення будинків, їхній технічний стан і забезпеченість мінімально необхідним інженерним устаткуванням, весь застарілий фонд міста Києва можна розподілити на такі типи:
• будинки барачного типу, переважно збудовані після Другої світової війни;
• будинки типу «сталінка», рядові та номенклатурні;
• будинки першого періоду індустріального домобудування (так звані «хрущовки»), панельні та цегляні;
• історичні будинки, періоду будівництва до Першої світової війни.
Реконструкція кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду здебільшого стосується 5-поверхового фонду будівництва 50-70-х років минулого сторіччя, так званих «хрущовок». Технічний термін експлуатації панельних будинків, коли фізичний знос становить понад 81%, нормативно складає до 100 років. Зараз фізичний знос «хрущовок» досягає вже 60% і більше.
Для точного визначення місцевій владі, яка й має ухвалювати рішення щодо черговості реконструкції, треба проводити регулярне технічне обстеження кожного будинку.
Сьогодні такий моніторинг у Києві лише мають намір створити.
До складу застарілого житла, що підлягає реконструкції, входять і «сталінки», які за терміном придатності також наближаються до межі існування, але, враховуючи комфортніші показники для проживання (більша висота поверхів, відсутність спарених санітарних вузлів, якісніші будівельні матеріали тощо), можуть бути реконструйовані в останню чергу.
 
Назад до списку
Вгору