Зміни до Закону про професійно-технічну освіту

Ми не лише всією країною допомагаємо ЗСУ, але й думаємо про те, як і головне – якими силами відбудовуватимемо країну після перемоги.

Після перемоги випускники закладів профтехосвіти будуть на вагу золота. Тому вже сьогодні ми повинні про них подбати. Маємо перші зрушення – нові та дуже необхідні Закони.

Президент вже підписав Закон щодо функціонування національної системи кваліфікацій. Чому він важливий: ‘
▫️вводиться поняття “часткові кваліфікації” – це дозволить скоротити час навчання для тих, хто хоче перекваліфікуватись, отримати вузьку спеціальність та працювати на благо країни;
▫️Закон легалізує Галузеві ради, які допоможуть налагодити тісну співпрацю між економікою та освітою;
▫️Вводиться поняття професійних стандартів, які відповідатимуть вимогам економіки та ринку праці;

◽️ Парламент прийняв і вже направив на підпис Президентові зміни до Закону про професійно-технічну освіту щодо окремих аспектів підготовки кваліфікованих робітників в умовах воєнного стану та відновлення економіки. Цей закон: 

надасть право здобувати професійно-технічну освіту без одночасного здобуття повної загальної середньої освіти за переліком професій, який має сформувати Національне агентство кваліфікацій;
▫️дозволить безоплатно впродовж життя здобувати профтехосвіту за іншими професіями, але не раніше ніж через три роки після завершення безоплатного здобуття попередньо здобутої професії.
▫️ заборонятиме закладам профтехосвіти відмовляти особам у прийнятті документів та зарахуванні за відсутності реєстрації місця проживання особи на території відповідної територіальної громади;
▫️ захистить заклади професійно-технічної освіти від необґрунтованої ліквідації чи реорганізації.

Навчання у закладах професійно-технічної освіти – це забезпечення відбудови України. Вакантних робочих місць не бракує вже сьогодні і їхня кількість лише зростатиме. Вступна кампанія до закладів професійної освіти розпочнеться 1 липня. До цього часу учні всіх закладів середньої освіти отримають документи про базову або загальну середню освіту державного зразка. Вступити до закладів профтехосвіти можна буде до 1 жовтня.

На період навчання студенти закладів профтехосвіти звільняються від мобілізації.

Джерело::  https://www.facebook.com/

 

Назад до списку
Вгору