Засідання двосторонньої ділової ради України – Литва

Діяльність двосторонніх ділових рад Україна-Литва дала змогу наростити товарообіг на 29% за 7 місяців 2021 року. Є всі підстави очікувати, що за підсумками року він перевищить позначку в $1,6 млрд.

Такі дані були наведені  в ході чергового засідання Українсько-литовської, Литовсько-української ділових рад.

Ради діють під егідою УСПП та Конфедерації промисловців Литви, об’єднують сотні представників бізнесу, ділових асоціацій з обох країн. Вони є і організаторами традиційних щорічних економічних форумів за участі президентів України і Литви. Разом партнери впроваджують низку проєктів – модернізації систем водопостачання (Одеська область і Чернівецька), розвитку мережі індустріальних парків, освітніх семінари для українського бізнесу та багато іншого.

У 2022 році провідною темою співпраці стане енергоефективність. Питання дуже чутливе для обох країн, адже подорожчання газу і енергоносіїв відчула не тільки Україна, але й Європа.

Вихід сторони вбачають у впровадженні енергосервісних інструментів (ЕСКО). Суть концепції полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях бюджетних установ (шкіл, лікарень тощо), підприємств впроваджуються приватними інвесторами, а оплата їх послуг здійснюється виключно за рахунок економії.

 Такий підхід Литва впроваджує з 2014 року, Україна – з 2016-го.

Для обміну досвідом, адаптації вже готових напрацювань УСПП і Конфедерація промисловців Литви підписали угоду про співпрацю з підтримки діяльності енергосервісних компаній (ЕСКО).

Також УСПП підписав угоду із Асоціацією вільних економічних зон Литви та її президентом  Гедрюсом Валюцкасом.

На засіданні підкреслювалося, що зростає не тільки торгівля, але й кількість зацікавлених литовських компаній у ринку України та пошуку тут відповідних партнерів. За неповний 2021 рік таких запитів до посольства надійшло більше 100.

Згадувалася також і успішна реконструкція школи №2 в Авдіївці, що здійснювалася за кошти Литви (близько 1 млн. євро). Партнером виступив УСПП, що дозволило зробити проєкт максимально прозорим і ефективним.

Засідання ділових рад провели президент УСПП Анатолій Кінах і  президент Конфедерації промисловців Литви, голова правління групи «Global BOD Group» Відмантас Янулявічюс.

У засіданні взяв участь перший віце-президент Будівельної палати України, голова комітету з питань міжнародного співробітництва,  член правління УСПП Станіслав Сташевський.

За повідомленням прес-служби УСПП

 

Назад до списку
Вгору