Іван Лукеря: Близько 500 територіальних громад України мають затверджені стратегії розвитку

Наразі близько 500 територіальних громад мають затверджені стратегії розвитку і ще близько 500 громад у процесі підготовки документа. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря під час засідання підгрупи «Регіональний розвиток» секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток».

«Важливо, аби кожна громада мала чіткий і зрозумілий план розвитку. Відповідні стратегії дозволять реалізовувати прихований потенціал на місцях, узгоджувати секторальне фінансування та спрямовувати кошти на проєкти, які будуть створювати додану вартість та забезпечувати досягнення розумної спеціалізації кожного регіону», – наголосив Іван Лукеря.

Заступник Міністра підкреслив, що Мінрегіон активно працює над законодавчим оновленням державної регіональної політики. Зокрема, міністерство розробило три ключові законопроєкти «Про внесення змін до Закону України «Про засади державної регіональної політики» (№5323), «Про особливості стимулювання регіонального розвитку» (№5649) та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення ефективності використання коштів державного фонду регіонального розвитку» (№ 4200).

«Ці законопроєкти мають забезпечити комплексне оновлення державної регіональної політики. Зокрема, ухвалений у першому читанні законопроєкт №5323, яким пропонується впровадження трирівневої системи планування – держава-регіон-громада, готується до другого читання на рівні профільного Комітету ВРУ і найближчим часом буде винесений у сесійну залу для затвердження в цілому», – підкреслив заступник Міністра.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що в Україні запроваджують нові підходи до стимулювання регіонального розвитку.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

 

Назад до списку
Вгору