Країни зі стримким ростом цін на житло: Україна посіла 24 місце рейтингу

У списку країн зі стрімким ростом цін на житло Україна опинилася на 24-му місці.

Рейтинг Global House Price Index за підсумком третього кварталу було складено та опубліковано міжнародною консалтинговою компанією Knight Frank.

Як зазначили дослідники, попри сильне подорожчання житла, у 18 країнах з’явилися ознаки того, що ціни досягли піку. Однак у більшості країн було відзначено незначне зростання. Спад стався лише в Малайзії та Марокко.

Україна в рейтингу розташувалася на 24 місці з показником 11%. З урахуванням інфляції українське житло не подорожчало – показник дорівнює нулю. У рейтингу наша країна розташувалася між Литвою та Чилі.

Традиційно перше місце посідає Туреччина із показником 35,5%. На друге місце увірвалася Південна Корея, житло в якій подорожчало на 26,4%. Так, вона ще у минулому рейтингу за другий квартал була на 31 місці. До першої п’ятірки увійшли також Нова Зеландія (21,9%), Швеція (20,3%) та Австралія (18,9%).

Як повідомляли НЕРУХОМІ, у минулому рейтингу Global House Price Index за другий квартал Україна посіла 22 місце, на яке вона піднялася з 37-го. За даними ріелторів, попит на первинному ринку нерухомості в Україні в листопаді впав більш ніж на 30%, причому така тенденція може тривати до кінця року. Основною причиною такого стрімкого падіння є надто швидкі темпи подорожчання квадратного метра, що перевищило платоспроможні можливості більшості українців.

Джерело: https://nerukhomi.ua/

 

Назад до списку
Вгору