Мінрегіон першим серед органів державної влади реалізував проєкт термомодернізації своєї будівлі – за підтримки уряду Німеччини

8 вересня у Мінрегіоні презентували результати Пілотного проєкту термомодернізації будівлі Мінрегіону та підписали Угоду про подальшу співпрацю з Проектом  GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні».

Захід відбувся за участі Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, координатора сектора енергоефективності GIZ Джорджа Крістодореску, представників Уряду України та міжнародних донорських організацій Німеччини і Швейцарії.

Енергоефективні зрушення держава починає з центрального державного рівня, а саме – через показову роль енергомодернізації будівель органів влади. Міністерство розвитку громад та територій України за підтримки уряду Німеччини першим подало приклад у цій справі.

В рамках заходу були представлені результати модернізації індивідуального теплового пункту, систем опалення та освітлення Мінрегіону, фасадна сонячна електростанція та інтелектуальна система нового покоління smart-building, яка дозволяє обрати оптимальний режим теплопостачання в кожне окреме приміщення будівлі та створити в ньому комфортний мікроклімат.

«Енергоефективність є ключовим елементом сталої економіки розвиненої держави. Україна у 2014 році підписала Угоду про Асоціацію з ЄС, стала членом Енергетичного Співтовариства і, розділивши цілі сталого розвитку ООН, зобов’язалася провести реформу енергоефективності. Реформа енергоефективності – це шлях до енергетично незалежної зеленої України та комфортного життя кожного громадянина, – зазначив Олексій Чернишов.

«Ми переконані, що цей Пілотний проєкт – гідний приклад для наслідування не лише іншим міністерствам та відомствам, а й власникам житлових будівель, адже основним стимулом впроваджувати енергоефективні заходи для населення є можливість економити ресурси та менше сплачувати за комунальні послуги, проживаючи при цьому в комфортних умовах», – додала Іма Хренова-Шимкіна, заступник директора Проєкту GIZ.

Також під час заходу відбулося підписання Угоди, відповідно до якої співпраця у сфері енергоефективності буде продовжена у трьох напрямах в рамках реалізації Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»:

  • імплементація Директиви ЄС з енергоефективності № 2012/27/ЄС в українське законодавство для підвищення енергоефективності;
  • зменшення споживання енергії у партнерських громадах (рівень муніципалітетів);
  • підвищення кваліфікацій у сфері енергоефективності, включаючи енергоаудиторів та представників будівельного сектору.

Проєкт виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та фінансується урядами Німеччини та Швейцарії.

«Ми раді підтримати прагнення українських міст налагодити системне управління енергоспоживанням, зокрема, громадських будівель. Довгострокове планування попиту на енергію та відповідні інвестиції в інфраструктуру дозволять містам зекономити значні кошти, що можуть бути інвестовані в людський капітал. Підвищення енергоефективності – також важливий шлях боротьби зі зміною клімату», – сказала Пріска Депнерінг, Заступниця Директора Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні.

«Модернізована будівля Міністерства – гарний приклад реалізації положень 5 статті 27 Директиви ЄС про енергоефективність для державного та приватного секторів. В новому проєкті ми і надалі підтримуватимемо наших партнерів на національному рівні у впровадженні енергоефективних заходів, а завдяки співфінансуванню проєкту урядом Швейцарії розширимо дану підтримку і на муніципальний рівень», – підсумував Джордж Крістодореску, координатор сектору енергоефективності GIZ.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

 

Назад до списку
Вгору