Наталія Козловська: До розроблення ДБН залучатимуть фахівців профільних вишів

До участі у розробленні державних будівельних норм будуть залучати професійну наукову спільноту, у тому числі – фахівців профільних навчальних закладів. Наразі відповідно до законодавства ці норми розробляються на замовлення міністерства базовими організаціями у будівництві (підприємствами, установами, організаціями, які включені до відповідного переліку).

«Одним з завдань Мінрегіону є оновлення державних будівельних норм відповідно до вимог сучасності. Відтепер до розроблення ДБН можуть залучатися й фахівці профільних вишів – Київського національного університету будівництва і архітектури, Національного авіаційного університету та Харківського національного університету міського господарства. Таке рішення прийнято задля забезпечення на високому науковому рівні виконання завдань Мінрегіону щодо актуалізації ДБН із використанням кращого досвіду. Зокрема, впровадження параметричного методу нормування у будівництві», – зауважила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. 

Крім того, планується й надалі доповнювати перелік залучених до розробки ДБН фахівців – з профільних організацій та вищих навчальних закладів (за відповідними напрямами нормування у будівництві тих, які зможуть надати підтвердження своєї спроможності виконувати зазначені функції).  

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Мінрегіон визначив п’ять основних напрямків роботи на найближчі два роки у межах досягнення фізичної безбар’єрності – від вдосконалення ДБН до контролю за дотриманням вимог будівельних норм й відповідного моніторингу.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

 

Назад до списку
Вгору