Нові технології сприятимуть розвитку ЖКГ та будівельної сфери в Україні, — Наталія Хоцянівська

Використання сучасних технологій є каталізатором модернізації житлово-комунального господарства та розвитку будівельної галузі. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Хоцянівська під час відкриття виставки «Комунтех-2021» та конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства». У заході взяли участь члени Уряду, представники центральної та місцевої влади, Асоціації міст України та експертного середовища. 

«Нові технології вже давно використовуються у всіх сферах життєдіяльності країни, зокрема, і в будівництві. Вони вносять свої корективи у формування архітектури майбутнього. До того ж інноваційні рішення сприяють масштабній енергоефективності та термомодернізації будівель. Тому їх використання стає каталізатором модернізації житлово-комунального господарства та розвитку будівельної галузі в цілому», — зазначила Наталія Хоцянівська.

Водночас заступниця Міністра наголосила, що Мінрегіон послідовно рухається у впровадженні реформи енергоефективності у сфері ЖКГ. Цьогоріч прийнято низку відповідних нормативно-правових актів та підписані домовленості з європейськими партнерами.

За словами Наталії Хоцянівської, у липні парламент ратифікував угоду з Європейським інвестиційним банком, який надасть кредит у 300 млн євро на заходи з комплексної термомодернізації громадських будівель. Це  —  щонайменше тисяча об’єктів, у перелік яких увійдуть дитячі садки, лікарні школи та інші заклади соціальної інфраструктури.

Під час заходу учасники обговорили застосування кращих світових практик в житлово-комунальному господарстві, удосконалення систем управління і тарифоутворення в житловому секторі, а також енергоефективність у будівництві тощо.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що енергоефективність будівель — потужний рушій національної економіки.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

 

Назад до списку
Вгору