Реформування нормативної бази галузі – засідання комітету БПУ

Комітет Будівельної палати України з питань технічного регулювання та енергоефективності будівництва спільно з ДП «НДІ будівельних конструкцій»  провели засідання, яким започатковано серію громадських обговорень  проєктів ДБН у галузі будівництва.

У зв’язку із запровадженням карантинних заходів засідання пройшло у режимі відео-конференції.

Виступаючи на засіданні, голова комітету, директор НДІ будівельних конструкцій, д.т.н. Геннадій Фаренюк наголосив на необхідності істотного реформування вітчизняної нормативної бази в галузі будівництві, її адаптації до європейських норм та проаналізував основні тенденції формування будстандартів в країнах Європейського Союзу, Великобританії, США.

На порядку денного засідання було громадське обговорення першої редакції  ДБН В.1.2-6-202Х «Основні вимоги до будівель і споруд. Механічний опір та стійкість». Презентацію проєкту провів заступник директора НДІ БК Василь Тарасюк.

Участь у обговоренні взяли: професор, член Української асоціації з металевих конструкцій, д.т.н. Анатолій Перельмутер,  професор Національного університету «Львівська політехніка», д.т.н. Зіновий Бліхарський. президент Академії будівництва України, професор Іван Назаренко, завідувач відділу  ТОВ “Український інститут сталевих конструкцій імені В.М.Шимановського» Володимир Адріанов,  директор ТОВ «Центрбудпроєкт» Владислав Гоц, інші експерти та науковці, які займаються питаннями нормативної бази України.

Т.в.о. генерального директора Директорату технічного регулювання в будівництві Мінрегіону Олена Воскобійник у своєму виступі зазначила, що Міністерство предметно і послідовно опікується питаннями технічного регулювання галузі, залучає до цього авторитетних експертів; вона подякувала організаторам засідання – Будівельній палаті та НДІБК за важливу роботу щодо реформування нормативної бази.  

Участь у засіданні взяли віце-президенти БПУ Марина Величко, Анатолій Дронь.

На завершення роботи Геннадій Фаренюк подякував всім учасникам за плідну дискусію, професійний аналіз та ґрунтовні пропозиції до запропонованого документа. Після опрацювання всіх пропозицій проєкт ДБН ДБН В.1.2-6-202Х буде підготовлено до широкого експертного обговорення.

 Геннадій Фаренюк анонсував проведення наступних обговорень проєктів:

  • проєкт ДБН В.1.2-8-202Х «Основні вимоги до будівель і споруд. Безпека життя і здоров’я людини та захист навколишнього природного середовища» – 08 квітня 2021 р. об 11-00;
  • проєкт ДБН В.1.2-9-202Х «Основні вимоги до будівель і споруд. Безпека експлуатації»  –  13 квітня 2021 р. об 11-00.

Інформація прес-служби Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору