Світовий банк надасть $39 мільйонів на продовження трамвайної лінії у Києві

Кабінет Міністрів України на засіданні 20 жовтня 2021 року схвалив залучення позики від Світового банку у розмірі $39 млн на продовження трамвайної лінії від вул. Старовокзальної до станції метро «Палац спорту» із заїздом на Вокзальну площу у Києві.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство інфраструктури України у Фейсбуці.

У Мінінфраструктури зазначають, що серед головних переваг реалізації проєкту: поява альтернативного маршруту, який покращить сполучення між мікрорайонами правого берега Києва, Центральним залізничним вокзалом та центром столиці; зменшення навантаження на Святошинсько-Броварську гілку метрополітену; зменшення кількості приватного транспорту в центральних районах міста і, як наслідок, зниження рівня заторів. Також, завдяки реалізації проєкту буде проведена реконструкція вулиць, якими пролягатиме новий трамвайний маршрут, а поява нового екологічного транспорту сприятиме зниженню рівня забруднення повітря у центрі Києва.

“Нарешті розморожено один із ключових проєктів розвитку пасажирського електротранспорту у столиці. Він дозволить продовжити лінію швидкісного трамвая до центру міста та розвантажити червону гілку метро, зокрема і станцію метро «Вокзальна», яка наразі виконує функцію великого транзитного вузла”, – додав міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Зазначається, що позика буде надана в рамках Угоди між Україною та Світовим банком щодо розвитку міського громадського транспорту. Наразі Київська міська державна адміністрація завершує підготовку техніко-економічного обґрунтування проєкту.

Як повідомляв Укрінформ, КМДА у травні 2021 року повідомила, що спільно зі Світовим банком Київ реалізує проєкт продовження Борщагівської лінії швидкісного трамвая до станції метро «Палац спорту».

Джерело: Укрінформ

 

Назад до списку
Вгору