Законопроєкт про посилення відповідальності у будівельній галузі прийнято в першому читанні, – Наталія Козловська

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №5877, який передбачає посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства у будівельній галузі. Документ покликаний створити рівні умови для всіх учасників будівельного ринку. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад і територій Наталія Козловська. 

«Реформа містобудівної галузі має розв’язати проблемні питання, що стримують залучення інвестицій у будівельну сферу. Першочергово, йдеться про подолання корупції. Це неможливо зробити без посилення відповідальності. Й ухвалений у першому читанні законопроєкт №5877 передбачає більш “жорсткі” покарання, які здатні мотивувати працювати у рамках законодавчого поля. Це створить рівні умови для всіх учасників будівельного ринку. Я дякую Комітету з питань правоохоронної діяльності та Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за роботу над цим документом й усім народним депутатам, які його підтримали. Це — важливе для країни рішення», — наголосила Наталія Козловська. 

Законопроєкт передбачає, зокрема:

  • збільшення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;
  • чітке визначення кола суб’єктів, на яких може бути накладено адміністративні стягнення;
  • врегулювання питання самочинного будівництва шляхом тимчасового арешту об’єктів незаконного будівництва;
  • посилення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво, в тому числі на територіях пам’яток культурної спадщини.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

 

Назад до списку
Вгору