П.С.Шилюк взяв участь у розширеному засіданні Антикризової ради

14 лютого відбулося спільне розширене засідання Антикризової ради громадських організацій України та правління УСПП.

З доповіддю «Відтворення промисловості – передумова економічного зростання» виступив президент УСПП Анатолій Кінах.

У засіданні взяли участь та виступили  – керівники  комітетів Верховної Ради України: з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів – Галина Третякова, з економічного розвитку – Сергій Тарута, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів  Леонід Козаченко, керівники великих промислових, будівельних компаній, наукових установ.

У виступах зазначалося, зокрема, що оптимістичні прогнози щодо зростання ВВП протягом 2019-2020 р.р. наразі не супроводжуються стійкими змінами у подоланні деіндустріалізації, які  визначали б незворотність виходу вітчизняної економіки із кризового становища.

Зниження промислового виробництва триває вже півроку, помітно зросло негативне сальдо у зовнішній торгівлі. Замість кредитування реального виробництва банки розміщують кошти у вигідні для них депозитні сертифікати НБУ та облігації державної позики.

Ділова спільнота наголошує на  головних пріоритетах на 2020 рік:  формування сучасної промислової політики та створення відповідної вертикалі державного менеджменту.

Державних зусиль потребує створення сприятливої податкової політики, стимулювання внутрішнього ринку, реанімування експорту складної продукції та забезпечення реального сектору якісними трудовими кадрами.

Петро Шилюк як Президент Будівельної палати України вніс до підсумкового документа засідання та переліку пріоритетних заходів на 2020 рік ряд пропозицій щодо розвитку будівництва в країні.

Йдеться, зокрема, про необхідність прийняти Житловий та Містобудівний кодекси, нову редакцію закону «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду»,  закону «Про орендне житло», про запуск відповідних державних та місцевих цільових програм. Це відкриє нові можливості для залучення інвестицій і технологій, завантаження вітчизняних підприємств – виробників будівельної продукції.

У засіданні взяли участь член президії УСПП, перший віце-президент Будівельної палати Станіслав Сташевський та віце-президент – виконавчий директор Анатолій Дронь.

За повідомленням прес-служб УСПП та Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору