Річне зростання цін на будівельні роботи становить понад 7%

Зростання цін на будівельно-монтажні роботи у травні 2019 року до відповідного місяця попереднього року становить 7,3%. Про це УНН повідомляє з посиланням на інформацію Державної служби статистики України.

Роботи зі зведення будівель з травня минулого року подорожчали на 7,8%. Водночас ціна на будівельно-монтажні роботи зі зведення саме житлових будівель зросла на 9,2%.

Як повідомляв УНН, ціни на житло ростуть, і це пов’язано з цілою низкою факторів. Як розповіли в прес-службі найбільшого столичного забудовника ХК “Київміськбуд”, дорожчають будівельно-монтажні роботи (з початку року подорожчання становило майже 15%), дорожчають будматеріали. Також підвищується зарплата будівельників. Окрім того, на вартість “квадрата” впливає вартість землі, прокладка і підключення до мереж, проектні та супутні їм роботи.

Окрім того, постійно зростаючий попит провокує зростання ринкових цін на столичному ринку житла. У компанії наводять дані, за різними оцінками, до моменту введення столичного об’єкта будівництва в експлуатацію, як правило, розпродані до 90% квартир.

“Хоча, звичайно ж, багато що залежить від забудовника, від розташування житлового комплексу та його характеристик. Але для більшості київських новобудов – це абсолютно нормальний показник”, – пояснили в прес-службі.

Оскільки інших варіантів, куди можна надійно вкласти гроші в Україні, практично немає, столичний ринок житла і є тією самою ефективною і мало не єдиною можливістю громадян.

Джерело: УНН
 
Назад до списку
Вгору