У підвішеному стані: що відбувається з ринком нерухомості Києва

Доля понад півтисячі об’єктів, з яких 70% припадає на житло, — під питанням. Чому київський ринок нерухомості зараз в зоні турбулентності і чи може “Укрбуд” стати для нього “чорним лебедем”?

Ще на початку 2019 року майже всі гравці оптимістично оцінювали перспективи столичного ринку нерухомості.

Передбачалося, що кількість угод з купівлі житла зросте мінімум на 30%, а нерухомість подорожчає на 15%.

Ніхто з експертів не очікував, що зміна влади сильно вплине на ринок нерухомості, який на початок року виглядав монолітним. Однак дві виборчі компанії 2019 року майже повністю змінили ландшафт будівельного ринку столиці.

ЕП дізнавалася, що відбувається на ринку нерухомості і чи варто боятися його обвалу через негаразди в одного з найбільших гравців останніх років — корпорації “Укрбуд”.

Чи зросла ціна на житло

У першому півріччі 2019 року нерухомість у Києві подорожчала на 4%. Якщо у 2018 році квадратний метр коштував в середньому 904 дол, то у 2019 році  941 дол.

Подорожчали усі класи помешкань: житло економ-класу — на 13% до 778 дол за кв м, комфорт-класу — на 10% до 1 178 дол за кв м, бізнес-класу — майже на 16% до 1 851 дол за кв м. Такими є дані консалтингової компанії UTG.

Як стверджує головний експерт інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак, на зростання цін вплинуло збільшення собівартості будівництва на 7-8%, а також зміна уваги покупців.

Вони почали переходити з доступного масового житла, яке будували лідери ринку, на проєкти значно кращої якості молодших компаній, у яких ціна квадратного метра вища на 5-10%.

Хоча статистика за останні п’ять років свідчить, що ціни на житло усіх трьох класів були відносно стабільними.

Коливання рідко перевищували 10-12%. Винятком став 2016 рік, коли ціни на нерухомість економ-класу впали майже на 18% порівняно з 2014 роком.

Більш детальна інформація на сайті “Економічна правда

 

Назад до списку
Вгору