В Україні планують впровадити ринок оренди житла: чого чекати

У міністерстві припускають, що впровадження ринку може суттєво вплинути на зниження орендної плати.

У зв’язку з тим, що зі всього орендного житла, яке є в Україні, близько 90% перебуває в тіні та ніяк не регулюється, Мінрегіон розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ініціювало розробку законопроєкту, який зможе впровадити ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми для взаємодії всіх його учасників – як орендарів, так і орендодавців.

Про це розповів заступник Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе в інтерв’ю “Українському радіо“.

“Сьогодні в Європі приблизно 60-70% всього житлового фонду – орендне. При цьому в Україні цей відсоток офіційно не перевищує 5-10%. Тобто 90% ринку орендного житла знаходиться в тіні. І цю ситуацію потрібно змінювати. Ми хочемо законодавчо врегулювати це питання, створити чіткі та справедливі правила на цьому ринку”, – сказав він.

У відомстві припускають, що це може суттєво вплинути на зниження орендної плати, сприятиме залученню нових інвестицій, стимулюватиме розвиток житлового будівництва і галузі загалом.

“У підсумку вартість такого житла у порівнянні з ринковою може бути на 30% і більше нижчою для соціально-незахищених груп населення і працівників соціальної сфери”, – зауважив Парцхаладзе.

Відтак, розглядається можливість впровадження наступних напрямків орендного житла в Україні:

  • муніципальне орендне житло, замовниками якого є місцева влада і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної та бюджетної сфери (лікарям, вчителям тощо), іншим молодим спеціалістам.
  • орендне житло, яке буде знаходитися на балансі центральних органів державної влади, у тому числі, відомств, та надаватиметься їх співробітникам на час роботи або служби.
  • комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії і здавати в оренду.

Як повідомляв 5.UA, станом на 2018 рік, за даними ДФС, лише за офіційними підрахунками понад 400 тисяч українських родин орендують помешкання. Скільки ще неофіційно – достеменно невідомо.

Джерело: 5.UA

 

Назад до списку
Вгору