Вінниця стала найкомфортнішим містом України. Київ посів шістнадцяте місце (інфографіка)

Соціологічна група «Рейтинг» опублікувала результати п’ятого всеукраїнського муніципального опитування. 

Соціологічна група «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту опублікувала результати п’ятого всеукраїнського муніципального опитування.

Щорічне опитування показує ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг.

Опитування провели в 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Загалом опитали 19200 респондентів.

Вінниця отримала індекс 3,4 за п’ятибальною шкалою задоволеності якістю 22 сфер та послуг, які перевірялися в процесі дослідження. Другу сходинку з індексом 3,1 розділили з собою відразу п’ять міст: Луцьк, Івано-Франківськ, Чернігів, Хмельницький та Харків. Київ не ввійшов навіть у десятку перших міст. Його індекс – 2,7, як і в Одеси, Сєвєродонецька, Дніпра й Ужгорода.

З результатів дослідження бачимо, що загалом у комунальній сфері зрушень небагато. Доступнішою для людей з інвалідністю і також зручнішою для паркування стала лише Закарпатська область.

Натомість транспортна інфраструктура покращилася в Кіровоградській та Івано-Франківській областях. Якість доріг виросла в дев’яти областях України. Індекс Києва за цими всіма показниками, а також за рівнем транспортної інфраструктури і тротуарів, упродовж року не змінився.

Задоволеність послугами гуманітарної сфери впала порівняно з минулим роком. Загалом в Україні спортнивні заклади, заклади культури, школи, університети, технікуми та коледжі, дитячі садки не виправдовують очікувань користувачів. Індекс закладів культури та дитячих садків зріс лише в Херсонській області. Індекс медичних закладів переважно стабільний.

Екологічна ситуація покращилася в Чернігівській, Сумській, Хмельницькій, Закарпатській областях. Жителі дев’яти областей України (серед них Київ) стали більше задоволеними якістю парків та скверів. Проте в одинадцяти областях стан парків погіршився (серед них Дніпропетровська, Львівська, Житомирська, Вінницька області).

Найбезпечніше себе почувають жителі Херсонської, Запорізької, Полтавської і Кіровоградської областей. Середній індекс відчуття безпеки у 2019 році майже не відрізняється від попередніх років і становить1,6 за трибальною шкалою, де нуль означає «почуваюся повністю в небезпеці», а три – «почуваюся цілком безпечно».

Діяльністю міського голови і міської ради задоволені найбільше в Івано-Франківській, Чернігівській і Хмельницькій областях. Лише 32% жителів Києва вдоволені роботою міського голови, і 26% – роботою міської ради. Найгірші показники роботи міської влади у Херсоні, Полтаві і Сєвєродонецьку.

Середній індекс задоволеністю співпраці з міською владою по всіх містах має незначне пониження порівняно з минулим роком і коливається в межах позначки три за п’ятибальною шкалою.

Як повідомив мер Вінниці Сергій Моргунов, Вінниця отримує статус найкомофртнішого міста України вже п’ятий рік поспіль.

Джерело: https://hmarochos.kiev.ua/

 

Назад до списку
Вгору