15 лютого 2019 року в Мінрегіоні відбулася презентація проекту Концепції публічного управління в сфері містобудівної діяльності

Документ розроблено відповідно до Меморандуму про співробітництво щодо розроблення та реалізації Концепції публічного управління у галузі будівництва між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, за участі Будівельної палати України, громадською організацією «Разом проти корупції», німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), громадською організацією «Офіс ефективного регулювання» (BRDO), Конфедерацією будівельників України, Національною спілкою архітекторів України, Інститутом архітектури, урбаністики та регіоналістики НСАУ, ДП «ДІПРОМІСТО» та ДП «УкрНДІпроцивільбуд».

Про зміст документа розповів заступник Міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе. 

 «Відсутність затверджених генпланів та детальних планів забудови, містобудівні умови, які видаються, на жаль, у ручному режимі – це все наслідки недосконалого управління в галузі і відсутності публічного доступу до інформації про неї. Через це маємо проблеми із забудовою, диспропорцію між будівництвом житла та соцінфраструктури. Повинні бути створені прозорі правила гри для всіх учасників. І Концепція публічного управління у будівництві дозволить це зробити. Тому ми дуже зацікавлені у її розробці», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Зокрема, проектом Концепції пропонується:

 – систематизація усіх норм законодавства у Містобудівний кодекс;

– створення Містобудівного кадастру та його взаємодія з іншими офіційними кадастрами та реєстрами, зокрема, Державним земельним кадастром, Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, адресним реєстром;

 – забезпечення публічності усіх дозволів та погоджень, що надаються;

 – дієва система архітектурно-будівельного контролю та нагляду, і громадський контроль;

– захист та охорона від забудови культурних пам’яток та інші важливі зміни.

«Висловлюю щиру подяку усім розробникам. Докладемо всіх зусиль, щоб Концепція стала практикою і привела до прогресу – сталого розвитку міст та комфортного середовища для громадян», – додав Лев Парцхаладзе.

Після завершення розробки Концепція буде публічно обговорена за круглим столом за участю широкого кола фахівців, експертів та громадськості, за необхідності доопрацьована, після чого буде направлена на розгляд до Кабінету Міністрів України.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору