Академії будівництва України – потрібна нова стратегія

У Київському національному університеті будівництва і архітектури за участі представників  Будівельної палати України пройшов круглий стіл, який ініціювала Академія будівництва України. Це громадська організація, до складу якої входять понад дві тисячі вчених та  працівників будівельної галузі.

На порядку денному гостре питання – можливі напрямки фінансування діяльності Академії. Через нюанси законодавства, громадська організація залишилася фактично без коштів. Як зазначив у своєму виступі Президент Академії будівництва, доктор технічних наук, професор І.І. Назаренко, щоб вижити Академії будівництва час напрацювати нову стратегію роботи.

Пропозицій щодо варіантів розвитку було декілька, зокрема обговорювалися можливості перереєструвати дану всеукраїнську громадську організацію, щоб мати юридичні важелі для наповнення бюджету,  або приєднатися до інших структур.

Ректор КНУБА, доктор економічних наук, професор П.М. Куліков навпаки  вважає, що Академію будівництва обов’язково треба зберегти, а кошти можна збирати і зосереджувати в Благодійному фонді. Законодавство це дозволяє. Але спочатку треба відкинути баласт, а саме тих членів, які не працюють на імідж Академії.

С.Т. Сташевський – перший віце-президент Будівельної палати України, член президії Академії  запропонував створити в структурі АБУ відповідний Інжиніринговий центр.

Академік С.Т. Сташевський повідомив також  про те, що нещодавно в БПУ за участі І.І. Назаренка були опрацьовані пропозиції щодо активізації роботи Української ради інженерів-будівельників, одним з засновників, якої є академія Будівництва, шляхом залучення нових членів – будівельних вузів, архітектурно-проектних організацій. Це своєю чергою дало б змогу  розширити  розробки для галузі з  урахуванням можливостей європейських партнерів. 

На засіданні було прийняте рішення створити робочу групу, щоб найближчим часом виробити пропозиції, які дозволять  Академії вийти з кризи. А сигналом початку перебудови стануть більш активна діяльність членів Академії, зокрема, розміщені в пресі та Інтернеті статті членів Академії на злободенні теми будівельної галузі.

Джерело: Прес-служби КНУБА та Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору