Форум «Реформа містобудування — фінішна пряма»

Державна інспекція з архітектури і містобудування, яка розпочала свою роботу після ліквідації ДАБІ, опрацювала майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва, 1,8 тисячі заяв на отримання дозволу на виконання будівельних робіт та близько 10 тисяч декларацій та сертифікатів на прийняття в експлуатацію об’єктів за три місяці своєї роботи.

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час форуму «Реформа містобудування — фінішна пряма» у Києві. У заході взяли участь урядовці та народні депутати, експерти Офісу простих рішень та результатів, а також представники будівельного ринку, професійних об’єднань і організацій.

«Запустивши роботу Державної інспекції архітектури та містобудування, ми поставили крапку в  так званих, “договірняках” та можливості оминути законодавство. Сьогодні 99% звернень замовників опрацьовуються інспекторами протягом 24 годин, а рішення щодо прийняття в експлуатацію об’єкта приймаються протягом трьох днів. Час очікування скоротився на кілька місяців і став прогнозованим. Водночас лише за квартал ДІАМу вдалося видати понад 1200 дозволів на будівництво. Також за цей час опрацьовано майже 14 тисяч повідомлень про початок будівництва. Різниця між ДАБІ та ДІАМ – не лише в комбінації літер, а й в абсолютно нових принципах роботи, підходах та навіть філософії», — підкреслив Олексій Чернишов.

Також очільник Мінрегіону наголосив, що в основу реформи містобудівної галузі закладено три «кити» — цифровізація, децентралізація та відповідальність. Усі вони містяться у законопроєктах №5655 та 5877, які вже пройшли перше читання і зараз готуються до прийняття в цілому. 

На думку голови політичної партії «Слуга Народу» Олени Шуляк, реформа містобудування повноцінно запуститься після прийняття законопроєкту №5655, який передбачає оновлені норми щодо контролю та нагляду в будівництві, цифровізацію та високі штрафи за порушення.

«Важливо, що реформа передбачає активне залучення органів місцевого самоврядування до процесу: на місцях зобов’язані будуть знати, що і де будується. Більше того, якщо об’єкт зводиться з порушеннями — органи місцевого самоврядування будуть на це реагувати. Завдяки цьому принципу нам вдасться запобігти незаконним забудовам, знищенню архітектурних пам’яток, а також викорінити корупцію на місцях. Зокрема, що стосується видачі дозвільних документів. Місцеве самоврядування вже не зможе “закривати очі” на порушення законів у рамках сфери будівництва, а недобросовісні забудовники — купувати документи», — зауважила Олена Шуляк.

Під час заходу учасники обговорили основні здобутки реформи містобудівної галузі, регуляцію будівельного ринку в Україні, а також співпрацю з бізнесом.

Зазначимо, Форум проведено за ініціативи Офісу простих рішень та результатів у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій України, а також Комітетом Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Будівельну палату на Форумі представляли: віце-президенти Анатолій Беркута, Марина Величко, Анатолій Дронь, Петро Куліков, члени Ради БПУ:  президент  корпорації «ДБК-Житлобуд» Андрій Разсамакін, співзасновник ТОВ «Укрекспертиза в будівництві» Юрій Аністратенко.

За повідомленням Мінрегіону та Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору