Керівники Будівельної палати взяли участь у Форумі роботодавців будівельної галузі та Днях кар’єри у КНУБА

У Київському національному університеті будівництва та архітектури відбувся  щорічний Форум роботодавців будівельної галузі та Днів кар’єри.

Студенти та викладачі вузу отримали можливість обговорити разом з представниками Міністерства освіти і науки, провідних будівельних організацій, профспілок  питання вдосконалення навчального процесу, а головне – визначити перспективні  варіанти працевлаштування  майбутніх будівельників.

Відкрив Форум ректор КНУБА, професор П.М.Куліков.

В холі актового залу було розгорнуто велику виставку «Ярмарок вакансій». Ділова програма заходу включала  круглі столи та панельні дискусії – з питань  збереження кадрового потенціалу України, поєднання навчання і професійного росту, упровадження інформаційних технологій.

У роботі Форуму взяв участь перший віце-президент Будівельної палати України, заступник голови Наглядової рали КНУБА С.Т.Сташевський, який передав вітання від  президента Будівельної палати, Героя України П.С.Шилюка.

У виступах перед учасниками Форуму, студентами, журналістами С.Т.Сташевський наголосив на необхідності посилення практичної складової у навчальному процесі, запровадження дуальної системи освіти.

Перед будівельним комплексом країни стоять важливі завдання, особливо у секторі житлового будівництва, сказав він. «Житлова проблема лише загострюється, зокрема,  через появу нових категорій громадян, які потребують у цьому питання соціальної підтримки – це вимушені переселенці, учасники бойових дій. Актуальними є проблеми реконструкції застарілого житла, яке подекуди вже стає непридатним для проживання, спорудження орендного житла, інженерних комунікацій тощо.  Тому питання підготовки сучасних якісних кадрів для галузі набуває особливої гостроти», – сказав С.Т.Сташевський.

У цьому контексті він наголосив на важливості реалізації положень Меморандуму про співпрацю, підписаного між Будівельною палатою та Міністерством освіти і науки України.

За словами С.Т.Сташевського, також належить спільно виробити систему заходів, які вивели б відносини між роботодавцем,  навчальним закладом  і набувачем освіти на цілком конкретні договірні засади, де кожна сторона бере на себе певні зобов’язання і гарантує їх виконання, включно до відпрацювання певної кількості років. 

«Тут не йдеться про якесь закріпачення молодих спеціалістів, навпаки ми маємо запропонувати їм привабливіші умови праці, соціального пакету, ніж той же закордон. Це може бути, зокрема,  і реальна перспектива отримання власного житла на пільгових умовах, і перспектива кар’єрного зростання, солідне соціальне забезпечення», сказав С.Т.Сташевський.

Він розповів про досвід роботи з молодими будівельними кадрами у корпорації «ДБК-Житлобуд», якою керує П. С. Шилюк, про роботу корпорації щодо широкої модернізації виробничих потужностей,  спорудження житла за новітніми енергозберігаючими технологіями.

У заходах Форуму взяли участь віце-президенти Будівельної палати , А.А.Дронь, П.М.Куліков, І.М.Салій, член президії БПУ М.Ю.Іщенко.

 

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору