КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ БУДІВНИЦТВА ПІДТРИМУЄ ПОВНОЦІННЕ ФІНАНСУВАННЯ ЖИТЛОВИХ ПРОГРАМ

predst-krug-stil

У  Комітеті Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, під головуванням першого заступника голови Комітету Дмитра Андрієвського, розглянули  Проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік.

Невирішеність житлового питання, важливого для молодих українців, вимушених переселенців та інших категорій громадян, турбує народних обранців – членів профільного комітету. Про це вони говорили у ході обговорення проекту Держбюджету на 2019 рік. Наголошувалися на необхідності забезпечити фінансування програми «Доступне житло» у передбачених бюджетом цього року обсягах і збільшенні видатків на державні житлові програми наступного року.

Як зазначив на своїй сторінці у Фейсбук перший заступник голови Комітету Дмитро Андрієвський,  «викликає велике занепокоєння передбачені у бюджеті видатки на субсидії в розмірі 55 млрд.грн., оскільки цього року таку суму було витрачено ще станом на вересень. Будемо наполягати на реальних показниках видатків на субсидії. За умови подальшого зростання цін на енергоносії держава має зробити усе можливе для захисту найбільш вразливих верств населення.

Також вважаємо недостатнім передбачене фінансування доступного житла у розмірі 100 млн.грн. Зазначені видатки мають бути суттєво збільшені.

Не надійшло у проекті  і відображення необхідності збільшення теплих кредитів для ОСББ. Наполягаємо на збільшенні цих видатків на 100 млн.грн.

Протягом останніх 5 років хронічно недофінансувалася програма «Питна вода”. З метою забезпечення якісного водопостачання, ці видатки мають бути профінансовані у повному обсязі.

Вчергове звертаємо увагу Уряду на необхідність фінансування програми по передачі гуртожитків у комунальну власність».

За результатами обговорення Комітет з питань будівництва направить до Комітету Верховної Ради з питань бюджету і Міністерства фінансів України узгоджені пропозиції для їх врахування у законопроекті про Держбюджет-2019. Зокрема, члени Комітету звернуться до Уряду з пропозицією про відновлення повноцінного фінансування державних житлових програм у наступному році.

Член Президії Будівельної палати України А.М.Камінський, який взяв участь у роботі засідання парламентського Комітету, висловив пропозиції будівельної спільноти щодо проекту Державного бюджету на 2019 рік.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору