Міжнародний Експофорум «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» відкрився!

preview-mizhnarodnij-exspoforum

У Києві розпочав роботу Міжнародний Експофорум «Будівництво. Архітектура. Нерухомість». Організаторами Експоформу є Будівельна палата України разом з ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» за сприяння Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

На церемонії урочистого відкриття виставки виступили  заступник міністра Л.Р.Парцхаладзе та Президент Будівельної палати, Герой України П.С.Шилюк, які відзначили, що участь у виставці беруть провідні будівельні організації з багатьох регіонів України, представники малого і середнього  бізнесу.

«Будівельний комплекс країни і за нинішніх непростих економічних умов демонструє стабільність, особливо у секторі житлового будівництва, – наголосив П.С.Шилюк, – ми будуємо якісне житло з застосуванням високотехнологічних матеріалів і це можна буде побачити в експозиціях учасників виставки».

Президент Національної спілки архітекторів В.М.Гусаков у свою чергу  відзначив різноманіття сучасних архітектурних рішень, багато з яких представлені у тематичному розділі «Марафон проектів».

У церемонії відкриття взяли участь керівники компанії-партнера «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» – В.А.Іванов та О.П.Коваль, виконавчий директор Асоціації міст України О.В.Слобожан, голова Фонду Держмолодьжитло С.О.Комнатний.

Центральним заходом програми форуму став  Круглий стіл на тему: «Реалізація державних та регіональних житлових програм –  шлях до вирішення проблеми забезпечення житлом громадян, що потребують соціального захисту», проведений Будівельної палатою спільно з Асоціацією міст України.

Перед початком його роботи Президент Будівельної палати П.С.Шилюк та виконавчий директор Асоціації міст України О.В.Слобожан підписали Договір про співробітництво між двома організаціями.

Високі сторони засвідчили цим документом  прагнення до взаємовигідного партнерства у сфері захисту прав та інтересів  територіальних громад міст і розвитку будівельного комплексу.

Виступаючи на відкритті засідання Круглого столу, П.С.Шилюк  наголосив на необхідності надання державної підтримки у спорудженні  житла для молодих сімей та соціально вразливих верств населення, відновлення повноцінного фінансування державних і регіональних  програм доступного житла та пільгового молодіжного кредитування.

Президент Будівельної палати висловив низку ініціатив та пропозицій, законодавче закріплення яких, на його думку, могло б сприяти реалізації громадянами свого права на сучасне і якісне житло.

Передовсім П.С.Шилюк підкреслив необхідність запровадження договірних відносин між забудовниками, підрядними компаніями та органами місцевого самоврядування.

Це, з одного боку, вирішило б питання прозорого відведення земельних ділянок, спрощення дозвільних процедур, координації взаємодії будівельників з відповідними комунальними службами тощо.

У свою чергу, забудовники могли б передавати частину новоспорудженого житла місцевій владі для наступного виділення його тим категоріям громадян, які потребують соціального захисту, сказав П.С.Шилюк.

Серед інших напрямів вирішення житлової проблеми керівник Будівельної палати також вказав  на розширення іпотечного кредитування, інших видів пільгових кредитів, унормування ринку орендного житла в Україні, спорудження муніципального житла.

«Не раз  ми говорили про реконструкцію застарілого житла, сказав далі П.С.Шилюк. – Вважаємо, що при належному законодавчому та організаційному забезпеченні це також може стати ще одним джерелом надходження інвестицій у сучасне житло».

Заступник міністра Л.Р.Парцхаладзе наголосив на системності зусиль Мінрегіону у справі відкритості у плануванні містобудування, зменшенні числа дозвільних процедур у будівництві, оновленні ДБН, децентралізації  у діяльності архітектурно-будівельних інспекцій.

За його словами, нині в рази зменшено кількість дозвільних процедур на початок будівництва, з 400 днів до 60 скорочено термін отримання дозволів.

Л.Р.Парцхаладзе  також зазначив, що Міністерство активізувало роботу з розробки нового законопроекту, який має на меті запровадити дієвий ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми взаємодії всіх його учасників.

До кінця нинішнього року законодавцям буде передано новий законопроект щодо реконструкції кварталів застарілого житлового фонду, який буде направлений на захист інтересів громадян та гарантуватиме їх комфорт та безпеку при реалізації програми.

Виконавчий директор Асоціації міст України О.В.Слобожан у своєму виступі розповів про процеси децентралізації, посилення повноважень органів місцевого самоврядування, зокрема у сфері  містобудування, планування територій. За його словами, уже понад 100 ОМС перебрали на себе функції архбудінспекції, а понад 300 громад отримали землю за межами своїх населених пунктів, що є для них значним інвестиційним ресурсом.

З детальним аналізом стану виконання державних і регіональних програм будівництва доступного житла виступив голова Фонду Держмолодьжитло С.О.Комнатний.

За його словами, нині помітно зростає частка фінансування  такого будівництва саме з місцевих бюджетів. Якщо у проекті Держбюджету на 2019 рік на цю програму пропонується лише 100 млн. грн. , то з місцевих бюджетів  очікується надходження не менше 300 млн. (У нинішньому році на 107 регіональних житлових програм виділено 235 млн.).

Проте цих коштів вкрай недостатньо для сприяння у вирішенні житлової проблеми тим категоріям громадян, перед якими держава має відповідні зобов’язання.

На засіданні Круглого столу, модератором якого був Перший віце-президент Будівельної палати С.Т.Сташевський, виступили керівники крупних підрядних та проектних організацій, представники органів місцевого самоврядування та громадськості, відомі вчені. Зокрема, О.С. Пилипенко,  Ю.С. Сербін, М.А. Величко, В.Е. Хібовський. І. І. Шпилевський, В.П. Удовиченко, В.М.Андрєєв, О. В. Алексєєва та ін.

Пропозиції, висловлені в ході фахового обговорення, будуть узагальнені та спрямовані для розгляду відповідним державним структурам.

mizhnarodnij-exspoforum1

mizhnarodnij-exspoforum2

mizhnarodnij-exspoforum3

mizhnarodnij-exspoforum4

mizhnarodnij-exspoforum5

mizhnarodnij-exspoforum6

mizhnarodnij-exspoforum7

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору