Новини регіонів України: Круглий стіл у Кропивницькому зібрав учасників містобудівного процесу області

2_NOVINA_03_04_2018

У Кіровоградській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл «Законодавче та нормативно-правове регулювання архітектурної діяльності».

Під час нього учасники містобудівного процесу регіону обговорили питання архітектурно-будівельного контролю та нагляду під час проектування і отримання дозвільних документів на будівництво об’єктів архітектури, якість проектно-кошторисної документації та питання проведення державної будівельної експертизи.

ачальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Кіровоградській області Світлана Бем поінформувала присутніх про новації у містобудівному законодавстві.

«Законом № 1817 у 2017 році замінено категорії складності об’єктів на класи наслідків (відповідальності), а декларативний принцип – повідомленням, але тільки для об’єктів незначного (СС1) класу наслідків. Натомість, для об’єктів середнього (СС2) класу наслідків запроваджено набуття права на виконання будівельних робіт виключно на підставі дозволу, а прийняття в експлуатацію  – на підставі сертифіката».

За словами керівника тероргану, для суб’єктів містобудівної діяльності перехід від декларативних до дозвільних процедур виявився не зовсім простим. Так, на Кіровоградщині аналіз поданих через ЦНАП пакетів документів на отримання дозволу свідчить, що у більшості з них не враховані деякі вимоги містобудівного законодавства.

Серед найпоширеніших порушень – ненадання документів про затвердження проектної документації або надання її не в повному обсязі, документів про призначення відповідальних осіб або надання таких, чиї сертифікати призупинені через відсутність підвищення кваліфікації, документів, які засвідчують про право власності на будівлю, або згоди власника на проведення реконструкції чи капітального ремонту.

Крім того, замовники часто не дотримуються вимог щодо доступності об’єктів будівництва для маломобільних груп населення, додають ліцензії підрядних організацій, які анульовані або не приведені у відповідність до Переліку видів робіт із провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів середнього і значного класу наслідків.

Відповідно до містобудівного законодавства подання неповного чи неналежно оформленого пакету документів для отримання дозволу передбачає відмову в його видачі. Але завдяки посиленню адмінстративно-консультативної діяльності органів держархбудконтролю було швидко налагоджено ефективну роботу системи у переважній більшості областей України.

«Робота Держархбудінспекції та її територіальних органів, передусім спрямована на налагодження конструктивного діалогу із суб’єктами містобудівної діяльності та створення сприятливого інвестиційного клімату в регіонах. Для цього щоденно працівники Управління надають консультативну допомогу при оформленні дозвільних документів на будівництво», – зазначила Начальник Управління ДАБІ у Кіровоградській області Світлана Бем.

Наостанок учасникам розповіли про встановлення нового терміну «будівельної амністії» в Україні. Відповідний закон парламентарії ухвалили 22 березня 2018 року. Його дія розповсюджується на об’єкти незначного класу наслідків, а саме – індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру. Крім того, можна буде узаконити ще й будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1.

Джерело: Прес-служба ДАБІ України

Назад до списку
Вгору