Дуальна освіта: реалії та перспективи підготовки робітничих кадрів

Представники Будівельної палати України взяли участь у конференції «Запровадження дуальної системи навчання в закладах професійної освіти України», яка пройшла на базі Броварського професійного ліцею.

У конференції, організованій Профспілкою працівників будівництва і промисловості будматеріалів України, взяли участь міжнародні та вітчизняні експерти, представники Міністерства освіти і науки, Мінрегіону, Конфедерації роботодавців України,  керівники закладів професійної освіти, які здійснюють підготовку робітників будівельного профілю.

Будівельну палату представляли перший віце-президент С.Сташевський, віце-президент А.Дронь,  керівники відповідних служб Корпорації «ДБК-Житлобуд» –  провідної організації на будівельному ринку України.

Як зазначив у своєму виступі на конференції С. Сташевський, дуальна форма здобуття освіти стає дедалі популярнішою, оскільки дає змогу готувати кваліфікованих робітників безпосередньо в умовах реального виробництва. Майбутні фахівці  знайомляться з усіма особливостями виробничих процесів, технологій та обладнання конкретного підприємства, яке може стати їх першим робочим місцем.

Він зазначив, що кращі підприємства галузі – члени Будівельної палати, за ініціативою її Президента, Героя України П.Шилюка вже не перший рік предметно займаються питаннями співпраці з навчальними закладами, розвиваючи партнерські зв’язки з Міносвіти.

На думку С. Сташевського, відповідні державні органи повинні швидше унормувати правові відносини у трикутнику «Учень –Роботодавець – Заклад освіти» з тим, щоб усі зацікавлені сторони змогли якнайповніше реалізувати свої інтереси у процесі дуальної освіти.

На конференції виступили: голова Профспілки працівників будівництва України В. Андреєв, Державний експерт з питань захисту та забезпечення якості освіти МОН України Ю. Кравець, віце-президент Конфедерації роботодавців України О. Мірошниченко, інші учасники. Змістовним був виступ президента Асоціації працівників ПТО Литви О. Пелакаускене, яка проінформувала про досвід цієї країни – члена Євросоюзу щодо підготовки робітників-будівельників, умовами їх працевлаштування на реальному виробництві.

Про особливості  професійної підготовки кваліфікованих робітників розповіла начальник відділу кадрів ПрАТ ДБК-4 м.Києва О.П.Лихітко.

Учасники конференції детально проаналізували особливості приватно-державного партнерства у процесах дуальної освіти, яка відкриває  широкі  можливості  готувати  кваліфіковані робітничі кадри, забезпечивши максимальну відповідність сучасним вимогам ринку праці.

Основними проблемами, що постали сьогодні перед системою ПТО, є: неготовність випускників навчальних закладів продуктивно працювати за фахом; невідповідальність освітнього процесу вимогам ринку праці, що призводить до потреби у додатковому навчанні на робочому місці; відсутність необхідного досвіду самостійної професійної діяльності (стажу роботи) у випускників, які влаштовуються на роботу вперше. 
 
За професійною освітою майбутнє – наголошувалося на конференції. Розвиток промислової та будівельної галузей неможливий без розвитку професійної освіти. Дуальна освіта – це найефективніший шлях підготовки високоякісного, кваліфікованого робітника, але впровадження її можливо виключно за умов плідної, партнерської співпраці з роботодавцями.
 

Прес-служба БПУ

 

Назад до списку
Вгору