Новини партнерів Будівельної палати України: Безкоштовного житла для всіх більше не буде, – Голова Держмолодьжитла

beskosht-zhitlo

Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) Сергій Комнатний дав інтерв’ю інформаційному агентству УНІАН ы розповів, скільки людей зареєстровано на отримання житла за програмами фонду і чому катастрофічно впала фінансування програм з держбюджету. Сергій Кімнатний підкреслив, що з 2014 року програма молодіжного кредитування фінансується тільки органами місцевого самоврядування.

Тому у Держмолодьжитла на сьогодні діє понад 100 регіональних програм щодо забезпечення житлом, з яких сімдесят – з пільгового кредитування молоді. Також є програма кредитування молоді за рахунок статутного капіталу, процентна ставка за цим кредитом – 14% річних.

Голова Держмолодьжитла зазначив, що в 2013 фонд мав 1 млрд грн на програму здешевлення вартості іпотечних кредитів, 100 млн грн на програму «Доступне житло», близько 80 млн грн на програму пільгового молодіжного кредитування і 35 млн грн з місцевих бюджетів. У минулому році з держбюджету було виділено всього 35 млн грн на «Доступне житло», 28 млн грн на кредитування зі статутного капіталу і 170 млн грн з місцевих бюджетів. Нам необхідно сьогодні сказати суспільству: все, безкоштовного житла для всіх і у власність більше не буде, а люди щодня встають на квартирну чергу і чекають, що їм буде безкоштовне житло і у власність при цьому. Також Сергій Кімнатний додав, що при цьому буде соціальне житло для громадян, які малозабезпечені, інваліди. Але це соціальне житло не повинно бути у власності, воно повинно бути в праві користування або в дешевій оренді.

Джерело: DOM.RIA.com

Назад до списку
Вгору