Олексій Чернишов: Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт, який створить умови для запровадження комплексної термомодернізації будівель

Верховна Рада України прийняла у першому читанні за основу законопроєкт, який стане основою міцного фундаменту енергетичної безпеки та економічного розвитку України після перемоги. Йдеться про істотне спрощення процесу термомодернізації та співпрацю з Фондом енергоефективності. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Агресія росії проти України змусила нас по новому планувати майбутнє. Зокрема, щодо підвищення енергетичної безпеки країни. Відтак одним з найбільш ефективних механізмів забезпечення досягнення цієї мети є енергоефективність. Після перемоги ми маємо відбудувати все, що було зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій. Але відбудувати краще: коли замість зруйнованих будівель постануть нові, сучасні, безпечні та головне — високо-енергоефективні будинки», — наголосив Олексій Чернишов.

Зазначимо, що законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для запровадження комплексної термомодернізації будівель» (реєстр. № 6485), спрямований на створення нових та вдосконалення наявних механізмів забезпечення енергетичної ефективності будівель.

Так, серед нових механізмів передбачається, зокрема:

  • впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;
  • запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;
  • запровадження можливості здійснення виплат грантів Фонду енергоефективності етапами, для полегшення фінансового навантаження на співвласників багатоквартирних будинків;
  • можливість включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації та інше.

Зауважимо, що законопроєкт, розроблений Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами та експертами, передбачає внесення змін до Законів України «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд енергоефективності» та деяких інших Законів, що регулюють сферу енергетичної ефективності будівель з урахуванням вимог та кращого досвіду країн Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов повідомив, що українські міста відбудують із застосуванням сучасних світових підходів.

 
Назад до списку
Вгору