П.С.Шилюк виступив на Загальних зборах Європейської ради цивільних інженерів

Президент Будівельної палати, Президент УкрРІБ,  Герой України П.С.Шилюк взяв участь у роботі Загальних зборів Європейської ради цивільних інженерів (ЕССЕ), які проходять у столиці Чорногорії – Подгориці.

Учасники засідання провели дискусію щодо стратегічних цілей Європи у будівництві до 2050 року, заслухали ряд тематичних доповідей, зокрема, щодо сейсмічної реабілітації існуючих будівель, підвищення енергоефективності. Були обговорені поточні питання та перспективи діяльності ЕССЕ,  ухвалені напрями співробітництва з партнерськими структурами світу.

У своєму виступі на пленарному засіданні П.С.Шилюк розповів про програмні завдання Української ради інженерів-будівельників, створеної в 2108 році, а також про стан розвитку будівельної галузі України, висловив  ряд пропозицій щодо  співпраці з європейськими колегами.

Він, зокрема, наголосив на тому, що будівельна галузь в Україні традиційно є одним із основних секторів економіки країни, і нині проходить етап суттєвого оновлення нормативно-правової бази, запровадження європейських норм і стандартів, модернізації технічних потужностей.

За підсумками 2018 року будівельна галузь увійшла в трійку лідерів серед сфер та видів діяльності, в які було вкладено найбільше капітальних інвестицій. За його словами, особливо це помітно у секторах промислового будівництва, дорожньої та інженерної інфраструктури. Ці сектори зараз отримують найбільші фінансові ресурси завдяки створенню в країні сприятливих умов ведення бізнесу та  урядовій політиці децентралізації.

ПС.Шилюк докладно розповів про зусилля державних органів, Будівельної палати як провідного об’єднання будівельників, інших профільних організацій, спрямовані на спрощення умов ведення бізнесу у будівництві, особливо у житловому секторі.

У рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business Світового банку за показником “Отримання дозволів на будівництво” Україна зробила відчутний ривок і піднялася з  140 місця у 2013 році до 30-го. Але ми не вважаємо це межею і прагнемо більшого, наголосив П.С.Шилюк.

Нині в Україні розробляється проект Стратегії державної житлової політики на період до 2030 року. До його підготовки залучені експерти Європейської економічної комісії ООН, українські фахівці, зокрема, з Будівельної палати. Це буде фундаментальний документ, в якому будуть визначені нові підходи до цієї гострої соціально-економічної проблеми.

П.С.Шилюк також повідомив, що нещодавно в експертному середовищі, у тому числі за участі Будівельної палати, завершено роботу над проектом  Концепції публічного управління у сфері містобудівної діяльності. Цей документ  зараз знаходиться на розгляді в Уряді. Концепція спрямована на врегулювання актуальних проблем галузі та забезпечення відкритості та прозорості всієї необхідної інформації у будівництві.

Як керівник УкрРІБ, П.С.Шилюк докладно розповів про перші кроки діяльності нової організації, зокрема, щодо  підвищення кваліфікаційного рівня  українських інженерів-будівельників відповідно до європейських норм, налагодження міжнародного науково-технічного співробітництва.

Серед першочергових завдань УкрРІБ – участь у реалізації заходів  відповідно до Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України, затвердженої рішенням Уряду. Зокрема, йдеться про підготовку нормативно-правового забезпечення впровадження та використання  інформаційного моделювання в будівництві (ВІМ-технологія) на всіх етапах життєвого циклу об’єктів капітального будівництва та нерухомості в Україні.

П.С.Шилюк подякував європейським колегам, які прийняли УкрРІБ до складу членів Європейської ради цивільних інженерів, а також  до асоційованих членів Європейської ради інженерних палат.

Він висловив упевненість у широких перспективах співробітництва між українськими та європейськими структурами, які опікуються розвитком  будівельного комплексу на сучасних засадах, і підкреслив необхідність взаємного обміну кращими  практиками і здобутками.

*  *  *  *  *

В ході роботи Загальних зборів П.С.Шилюк провів ряд робочих зустрічей з керівниками Європейської ради цивільних інженерів і Європейської ради інженерних палат – Арісом Чатзідакісом і        Клаусом Тюррідлем, з колегами з інших країн.

Зокрема відбулася зацікавлена розмова з делегацією Литовської Республіки, в ході якої сторони обмінялися думками з питань реконструкції  застарілого житла; з делегацією Чорногорії були обговорені перспективи співробітництва в галузі застосування ВІМ-технології.

Досягнуто домовленості про започаткування ділових контактів з рядом інших національних палат.

В роботі Загальних зборів ЕССЕ взяли участь члени української делегації: президент СНІОУ М.М. Кірюхін, член президії БПУ О.Е.Лиховид та перший віце-президент корпорації «ДБК-Житлобуд» М.М.Мойсеєнко.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору