Парламент розгляне законопроєкт, що передбачає кардинальні зміни у сфері містобудівної діяльності

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав законопроєкт № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» та рекомендує парламенту ухвалити його у першому читанні за основу.

Таке рішення прийнято на засіданні комітету 30 червня ц.р.

Виступаючи в ході обговорення голова комітету Андрій Клочко та заступниця голови комітету Олена Шуляк наголосили на необхідності здійснення кардинальних змін всіх  процесів сфери містобудування в країні, передовсім щодо системи державного контролю і нагляду.

За словами міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, цей законопроєкт дасть можливість здійснити історичну реформу, що подолає корупцію у сфері, яка роками жила в режимі тотального хабарництва.

Галузь містобудування потребує прозорості, діджиталізації. Але будь-яка реформа неможлива без прийняття закону. З нашого боку все для цього підготовлено. Я дуже вдячний Комітету Верховної Ради за роботу. Дякую також Асоціації міст України, органам місцевого самоврядування, Офісу простих рішень та результатів, Будівельній палаті України, Конфедерації будівельників України, саморегулівним організаціям й усім іншим, хто долучався до цього процесу. Будемо сподіватися, що  у першому читанні цей законопроєкт набере необхідну кількість голосів у залі Верховної Ради, зазначив Олексій Чернишов.

На думку першого віце-президента Будівельної палати України Станіслава Сташевського, законопроєкт  є виваженим і гармонійним документом, який враховує всі особливості реформування контрольно-дозвільної системи в умовах децентралізації, дозволяє залучення юридичних осіб приватного сектору економіки до здійснення містобудівного контролю. Ці та інші новації дозволять будівельним організаціям працювати ефективніше, збільшувати обсяги будівництва житла.

Станіслав Сташевський підкреслив, що в даному законопроєкті враховані рекомендації, підготовлені в експертному середовищі Будівельної палати, і висловив сподівання на подальшу співпрацю державних органів та профільних асоціацій для розвитку будівельної справи.

За повідомленнями прес-служб Мінрегіону та БПУ

 

Назад до списку
Вгору