Петро Шилюк виступив на нараді в Мінрегіоні за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка і Генерального прокурора України

preview-rekreacijne-zhitlo

petro-shiluk

Важливі питання протидії корупції у будівельній галузі були обговорені в ході наради  з представниками територіальних органів ДАБІ та будівельного бізнесу у Мінрегіоні та за участі Генерального прокурора України Юрія Луценка.

Як заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час наради,  «Мінрегіон зробив досить багато речей  з наведення порядку в будівельній галузі, починаючи від децентралізації та передачі повноважень і спрощення всіх процедур до запровадження прозорої системи в роботі Науково-технічної ради (НТР), введення нових ДБН, містобудівної політики тощо. Але сьогодні ми констатуємо, що корупція у будівельній галузі залишається. Вона не дає можливості людям повірити у прозорі процедури. І територіальні органи ДАБІ, місцеві і новоутворені органи, яким ми передали повноваження, залишаються в зоні не тільки корупційного ризику, а й інколи стають самим осередком корупції», — підкреслив Геннадій Зубко.

Він навів приклад по будівельному об’єкту в Одесі з класом наслідків СС3, де люди замість очікуваної підземної парковки отримали супермаркет. При цьому дозвіл з заниженим класом наслідків до СС1 був виданий органом архбудконтролю Одеської міської ради.

«Як українці можуть повірити в ефективність реформ, якщо на їх очах відбуваються корупційні речі. Ми маємо спільно вирішити: що саме ми маємо додатково зробити для проведення ефективної реформи будівельної галузі й протидії корупції», – підкреслив Геннадій Зубко.

У свою чергу, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що єдиний і надійний шлях подолання корупції – це переведення всіх процедур в автоматизований режим. «За останні роки будівельна галузь стала об’єктом чи не найбільшого вимагання хабарів в наші країні. І ця заява підкріплена конкретними доказами. Але я підкреслюю, дача хабаря – це лише верхівка айсбергу, яка сигналізує про наявну повномасштабну систему збирання данини. Тому, ми повинні діяти двома шляхами – хабарників саджати в тюрми, а там де є очевидні докази створення умов для корупції, звільняти негайно через відповідні дисциплінарні процедури!», — наголосив Юрій Луценко.

Від імені будівельної спільноти на нараді виступив президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк.

Він зазначив, що останнім часом профільне міністерство разом з комітетом Верховної Ради України продовжують здійснювати кроки на шляху дерегуляції, зменшення адміністративного тиску, спрощення умов ведення будівництва. Процеси децентралізації, в результаті яких органи влади на місцях отримують додаткові повноваження і додаткове фінансування, також сприяють змінам на краще.

За словами Петра Шилюка, будівельники прямо зацікавлені у  налагодженні прозорих і чітких механізмів організації будівництва, оскільки самі потерпають від корупційних проявів.

Безумовно, сказав він,  потрібне посилення впливу правоохоронних органів у боротьбі з корупцією на будівництві, але не менш важливо створення таких умов, які б унеможливили чи звели до мінімуму корупційну складову

Президент Будівельної палати вважає, що  слід було б розробити порядок укладання договірних відносин між забудовниками та органами місцевого самоврядування.

Це, з одного боку, вирішило б питання прозорого відведення земельних ділянок,  спрощення дозвільних процедур, координації взаємодії будівельників з відповідними комунальними службами тощо.

У свою чергу, забудовники могли б передавати частину новоспорудженого житла місцевій владі для наступного виділення його тим категоріям громадян, які потребують соціального захисту, сказав Петро Шилюк.

За результатами наради, Геннадій Зубко повідомив, що прийнято рішення про запровадження обласними прокуратурами моніторингу заяв про безпідставні відмови у видачі дозвільних процедур. Друге – вводиться новий інструмент, який покаже всю ланку проходження документів забудовником. «З сьогоднішнього дня ми починаємо відлік боротьби з корупцією у двох напрямках – дисциплінарному і правоохоронному. Доручив відсторонити від займаних посад керівників держархбудконтролю в Одеській та Херсонській областях. Далі ми будемо рухатися по заявам від громадян і перевіряти діяльність не тільки територіальних органів ДАБІ, а й новоутворених органів по всім містам України», — підкреслив Геннадій Зубко.

Джерело: Мінрегіон та прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору