Петро Шилюк виступив на спільному засіданні Антикризової ради України

Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк виступив на спільному засіданні  Антикризової ради громадських організацій України та правління Українського союзу промисловців та підприємців.

На засіданні , яке пройшло в режимі відео конференції, обговорювалися спільні дії влади та бізнесу у контексті упередження  ризиків для відновлення економіки у 2022 році.

Президент УСПП Анатолій Кінах у своєму виступі зосередив увагу на багатьох проблемних питаннях, які гальмують темпи соціально-економічного розвитку України. Він вказав на те, що промисловість нині демонструє «невиразну позитивну динаміку» і наразі не наблизилася до показників докризового періоду в багатьох важливих галузях. Усе ще ускладненим є доступ бізнесу до кредитних ресурсів, водночас є зростання облікової ставки.

А.Кінах повідомив, що зараз готується засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради за участі Президента України, на якому мають бути ухвалені рішення щодо спільних дій влади та бізнесу для подолання кризових явищ в економіці.

Виступаючи на засіданні, Петро Шилюк розповів про роботу будівельної галузі цього року. Показники деякого зростання випуску будівельної продукції є, особливо у секторі житла, але це – лише у порівнянні з кризовим 2020 роком. До всього,  зараз будівельники опинилися перед новою хвилею подорожчання на  енергоносії, на метал, на інші будматеріали, що негативно відіб’ється на вартості продукції, сказав він.

Певні сподівання на краще пов’язуються із завершенням реформи містобудування, з новою дозвільно-реєстраційною структурою – ДІАМ.

Останнім часом тут активно запроваджується електронна система.

Якщо все працюватиме так і надалі, це буде суттєвий крок уперед, сказав П.Шилюк. Для будівельників з’явиться змога швидше оформлювати всі дозволи і виконувати таким чином свої зобов’язання перед замовниками, інвесторами будівництва.

Він вказав на необхідність посилення законодавчої підтримки роботи галузі, зокрема, щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення у сфері будівництва, а також гарантування прав інвесторів будівництва.

Важливим засобом активізації будівництва, передовсім, житлового, є розвиток іпотечного кредитування, підкреслив президент Будівельної палати.

На його думку, нинішні обсяги кредитування є незначними порівняно з загальним обсягом інвестування у будівництво.

За перші сім місяців 2021 року банками видано 5 626 іпотечних кредитів на загальну суму понад 4,4 млрд грн.

Тоді як за січень-вересень 2021 року у нас на будівництві житла освоєно  26,8 млрд.грн.

За оцінками міжнародних експертів, в Україні – одна з найбільш високих процентних ставок у світі.    Відповідно,  обсяг іпотеки по відношенню до ВВП у нас склав всього 0,7% на 2020 рік. А, наприклад, у Польщі – на рівні 20%, в Угорщині – 8% від ВВП.

Петро Шилюк наголосив на необхідності активізації діалогу між урядом та  промисловцями, роботодавцями з  тим, щоб спільно знаходити ефективні рішення та добиватися їх виконання. 

В ході дискусії на засіданні виступили: Леонід Козаченко – голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Павло Козирєв –  голова  Асоціації малих міст України, представники провідних галузевих об’єднань промисловості, , науковці, експерти.

У засіданні взяв участь перший Віце-президент Будівельної палати України, член Правління УСПП Станіслав Сташевський.

За результатами обговорення були ухвалені підсумкові документи, з якими можна ознайомитися на сайті УСПП.

Інф. Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору