Питання імплементації Регламенту Європейського Союзу 305/2011 – круглий стіл у Мінрегіоні

Обговорення актуальних питань імплементації Регламенту Європейського Союзу  305/2011 відбулося у Міністерстві розвитку громад та територій  під головуванням заступниці міністра Наталії Козловської.

Участь у заході взяли представники Мінрегіону, Мінекономіки, ДІАМ, а також голови профільних асоціацій виробників будівельних матеріалів, національного органу стандартизації та базових організацій у будівництві.

Будівельну палату України представляли перший віце-президент Палати Станіслав Сташевський, члени Ради: директор НДІ будівельних конструкцій Геннадій Фаренюк, президент Академії будівництва України Іван Назаренко.

За словами Наталії Козловської, запровадження нових вимог до будівельної продукції, що відповідатимуть європейським, передбачені Законом «Про надання будівельної продукції на ринку» в рамках імплементації Регламенту (ЄС) 305. З 2023 року виробники будівельної продукції в Україні матимуть нові процедури, а відтак – вищі вимоги до якості, екологічності та безпеки продукції.

«Ми продовжуємо реформувати будівельну галузь, і це також стосується і якості будівельної продукції. Вона має відповідати європейським стандартам щодо якості та безпечності. Це передбачено Законом, який прийнято в рамках імплементації 305 Регламенту ЄС. Він набуде чинності з 1 січня 2023 року й виробники такої продукції мають бути готовими виконувати нові вимоги. Наше завдання – комунікувати з усіма учасниками процесу, щоб нововведення були зрозумілими для кожного», – наголосила заступниця міністра.

Під час засідання круглого столу, яке проходило  з використанням режиму відео-конференції, були обговорені ключові питання імплементації Регламенту (ЄС) 305/2011, а саме:

основні кроки впровадження положень Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку» через підзаконну нормативно-правову базу;

затвердження переліків підрегламентних технічних специфікацій (національних стандартів та європейських документів з визначення технічної прийнятності);

ринковий нагляд за будівельною продукцією;

готовність виробників будівельної продукції до запровадження Регламенту (ЄС) 305/2011.

Про практичні кроки впровадження положень Закону: дорожня карта з імплементації – доповіла Олена Воскобійник, в.о. генерального директорату технічного регулювання у будівництві Мінрегіону;

про розроблення «національних мандатів» щодо будівельної продукції – розповів Геннадій Фаренюк, директор ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».

Як відомо, з 1 січня 2023 року, після набуття чинності Законом України «Про надання будівельної продукції на ринку», уся вітчизняна будівельна продукція має відповідати європейським вимогам щодо якості та безпечності. Під час обговорення питання учасники ринку  отримали роз’яснення щодо нових процедур надання будівельної продукції на ринку.

Власна інформація

 

 

Назад до списку
Вгору