Представники Будівельної палати взяли участь у представленні проекту Музею Голодомору

Представники Будівельної палати взяли участь у  представленні  у Києві проекту другої черги Музею Голодомору.

На урочистій церемонії  виступив перший заступник Голови Верховної Ради України Р.О.Стефанчук, який зазначив, що Музей Голодомору,  що споруджується в пам’ять про мільйони жертв українців геноциду в 1932-1933 рр.,  буде першим в Україні сучасним музеєм, збудований за участі провідних світових фахівців.

У заході взяли участь та виступили: екс-прем’єр-міністр В.Б.Гройсман, міністр освіти і науки України Ганна Новосад, міністр культури, молоді та спорту В.В.Бородянський, народні депутати України, представники духовенства, дипломатичного корпусу та української діаспори.

Серед учасників: перший віце-президент Будівельної палати С.Т.Сташевський, віце-президенти А.А.Дронь і П.М.Куліков,  члени президії БПУ М.Ю.Іщенко, А.М.Кармінський, Ю.В. Карпенко,  керівники  корпорації «ДБК-Житлобуд» П.П.Шилюк, В.М.Сліпецький.

Проект реалізується за принципом державно-приватного партнерства: уряд України відповідає за спорудження будівлі Музею, а благодійний фонд – за фінансування створення експозиції, міжнародних, освітніх та дослідницьких проектів.

Архітектурний проект Музею розроблений групою архітекторів бюро «Проектні системи ЛТД» (Київ, Україна) та «Nizio Design International» (Варшава, Польща). У 2017р., на етапі ескізного проекту, він отримав позитивну оцінку консультативного органу Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У спорудженні Музею беруть участь провідні будівельні компанії країни.

Експозиція Музею (загальна площа – більше 15 000 кв.м), розповідатиме про передумови та причини геноциду українського народу, механізм його реалізації, стратегії виживання та наслідки, персональні виміри злочину, міжнародне визнання Голодомору тощо. Дизайн-проект експозиції музею буде створений міжнародним консорціумом за участі українських експертів музейної справи, провідних світових компаній Haley Sharpe Design, Канада-Великобританія, та Nizio Design International, Польща.

Також у будівлі музею запланована галерея для тимчасових тематичних виставок. Конференц-зала та кінозала прийматимуть наукові симпозіуми, форуми та семінари, стануть місцем презентацій та обговорень документальних і художніх фільмів. Освітні аудиторії в проекті призначені для роботи музейних педагогів зі школярами і студентами. Найповніша бібліотека видань з теми Голодомору та архівний центр музею стануть місцем наукової роботи українських та зарубіжних дослідників. Очікується, що щороку Музей відвідуватимуть близько 1 млн. осіб. Відкрити його планують до 90-річниці Голодомору в 2022 році. 

Джерело: Прес-служба БПУ

 

Назад до списку
Вгору