Президент Будівельної палати України, Герой України, член Наглядової Ради Державного Фонду «Держмолодьжитло» П.С. Шилюк взяв участь у презентації річного Публічного звіту установи

Публічний звіт установи про виконану у 2019 році роботу презентував Голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний. Він також поінформував про плани на 2020 рік.

«Наприкінці минулого року відбулися позитивні зрушення у фінансуванні житлових програм із Державного бюджету України, – зазначив Сергій Комнатний. – Сподіваємося закріпити цю тенденцію 2020 року. Наша мета – за три-п’ять років забезпечити доступним житлом не менш ніж 50 тисяч сімей за різними фінансово-кредитними механізмами. Над цим ми сьогодні працюємо».

2019 року основні показники роботи установи продемонстрували зростання. Кредитний портфель Фонду на початок 2020 року сягнув 1,63 млрд грн (роком раніше – 1,28 млрд грн).

Загалом за увесь період роботи завдяки житловим програмам, які адмініструє Держмолодьжитло, власним житлом забезпечені 40 350 українських родин.

За категоріями громадян, до яких прикута пильна увага суспільства, завдяки програмам Фонду власне житло придбали, починаючи з 2017 року і досьогодні, 880 сімей учасників АТО/ООС (з цього числа у 2019 році – 435) та 1055 родин внутрішньо переміщених осіб (з них 2019 року – 782).

2019 року через програми Фонду у будівельну галузь залучено 1,5 млрд грн інвестицій – на 148% більше, ніж 2018-го. З них 538,3 млн грн склали кошти Державного бюджету України, 252,2 млн грн – місцевих бюджетів, 589,2 млн грн – власні кошти громадян і 67,4 млн грн – статутного капіталу установи.

У співпраці з Асоціацією міст України, органами місцевої влади і самоврядування більшості регіонів нашої держави регіональні управління Держмолодьжитла реалізують 118 місцевих житлових програм. Вони передбачають пільгове кредитування молоді, забезпечення житлом учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, працівників бюджетної сфери (зокрема, педагогів, медиків тощо).

Протягом 2019 року ухвалено 12 нових місцевих житлових програм, з яких 5 комплексних, 5 програм пільгового кредитування молоді та по одній програмі забезпечення житлом учасників АТО і ВПО.

2019 року розвивалася співпраця Держмолодьжитла в рамках Проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень»; Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні; Програма розвитку ООН; іншими міжнародними інституціями

Участь у публічній презентації та обговоренні результатів роботи Держмолодьжитла за 2019 рік взяли представники законодавчої і виконавчої гілок влади,національних і міжнародних неурядових організацій, представники організацій – партнерів.

Член Наглядової ради Фонду, Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк у своєму виступі висловив підтримку перспективних планів діяльності Фонду, підкресливши, що рівень доступності житла є одним з найважливіших показників стану розвитку держави.

Він відзначив високий рівень співпраці між Палатою і Фондом, як  партнерськими організаціями, що мають спільні завдання у реалізації  житлової політики.

Будівельна палата послідовно підтримує зусилля керівництва Фонду щодо повноцінної бюджетної підтримки програм будівництва доступного житла, здешевлення кредитів, сказав Петро Шилюк.

Він наголосив при цьому, що будівельна галузь країни готова до виконання масштабних житлових програм, до будівництва за сучасними енергозберігаючими технологіями.

Джерело: Держмолодьжитло та прес-служба БПУ

 

Назад до списку
Вгору