Президент Будівельної палати України Петро Шилюк виступив на міжнародній конференції «Ринок праці, соціальне забезпечення, трудова міграція у постпандемійних умовах»

Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк виступив  на міжнародній конференції «Ринок праці, соціальне забезпечення, трудова міграція у постпандемійних умовах». Конференція, організована Профспілкою працівників будівництва та промисловості будматеріалів України, відбулася в Одесі, з використанням можливостей онлайн-платформи.

Відкриваючи форум, заступник голови Федерації профспілок України, голова Профспілки Василь Андреєв, наголосив на важливості обговорюваної проблеми, оскільки ринок праці в Україні за останні роки зазнав негативного впливу як трудової міграції, так і пандемійних обмежень.

Президент Будівельної палати України Петро Шилюк у своєму виступі на конференції загострив увагу на питаннях формування заробітної плати у будівельній галузі, створення сприятливих умов роботи на виробництві, також підготовки кваліфікованих робітничих кадрів та системі заходів, які б сприяли закріпленню їх на вітчизняних підприємствах.

Він зазначив, що за офіційною статистикою, середня зарплата у будівництві у червні 2021 р. була 11,3 тис грн.   Це менше, ніж у промисловості – 14,7 тис. грн., чи в економіці в цілому – 14,3 тис.грн.

За словами Петра Шилюка, для забезпечення конкурентності зарплати будівельників варто, серед іншого,  подумати про зменшення податкового навантаження на фонд зарплати, яке зараз є вищим, ніж у багатьох розвинених країн.  У такому випадку реальні виплати працівникам будуть зростати і це сприятиме  стабілізації кадрової ситуації, зменшенню тіньових виплат.

В цілому, незважаючи на пандемію, трудову міграцію, в галузі вдається зберегти кадровий склад. На сьогодні маємо навіть деяке зростання середньооблікової кількості штатних працівників.

Водночас для потужного розвитку галузі держава має створити належну  законодавчу основу ефективної роботи будівельного комплексу, без надмірного адміністрування, без корупційних ризиків, забезпечити умови чесної, прозорої конкуренції.

Адже за статистикою ООН, протягом 10 останніх років частка будівництва у ВВП України становить лише 2-3%, тоді як  в усіх сусідніх країнах цей показник суттєво вищий. 

Петро Шилюк також розповів про досвід роботи з кадрами, соціального забезпечення працівників на кращих підприємствах галузі, зокрема у Корпорації «ДБК-Житлобуд».

Певні сподівання покладаються  на роботу навчальних центрів з професійної освіти, які зараз розгортають свою роботу під егідою Міносвіти. Будівельна палата свого часу активно виступала за збереження системи профосвіти в країні. сказав Петро Шилюк, і зараз ми орієнтуємо наші організації – членів Палати до своєрідного шефства над такими центрами.

У роботі конференції взяли участь: голова представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Ан Нгуєн,  завідувач відділу Міжнародної організації праці з діяльності трудящих Сергеюс Гловацкас, директор департаменту Державної служби  України з питань праці Володимир Гончарук, представники профспілкових організацій Болгарії, Грузії, Ізраїлю, Литви, Польщі, Фінляндії,  представники  державних та місцевих органів влади,  експерти.

Інформація прес-служби Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору