Президент Будівельної палати України привітав учасників Форуму «Переможемо-відбудуємо!»

29-30 червня в Придніпровській державній академії будівництва та архітектури (м. Дніпро) відбувся науково-практичний форум «Переможемо-відбудуємо!», організований Академією за участі Будівельної палати України та Федерації роботодавців Дніпропетровщини.

Відкрив і вів засідання ректор Придніпровської академії М.В. Савицький.

Серед спікерів радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації І.П. Ломако, керівники обласної Федерації роботодавців, профспілки працівників будівництва та будматеріалів, ТПП, Союзу промисловців і підприємців області.

Будівельну палату України на форумі представляли віце-президент Марина Величко, члени Ради – Президент Академії будівництва України Іван Назаренко, директор Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Геннадій Фаренюк.

Виступаючи на засіданні М. Величко передала вітання його учасникам від Президента БПУ, Героя України П.С. Шилюка.

Пропозиції від Будівельної палати, які озвучила М. Величко стосувалися широкого кола питань щодо підтримки будівельної галузі під час воєнного стану і в період відновлення країни. Зокрема, йшлося про:

Запровадження нових  достовірних і детальних методів  оцінки збитків від  російської агресії, включаючи використання сучасних технічних засобів аеро-фотознімання, яке вплине на швидкість і якість обстеження пошкоджених об’єктів замість використання приблизних відсоткових показників при визначенні об’єму пошкоджень і вартості окремих конструктивних елементів.

Для об’єктивної оцінки розміру майбутніх інвестицій на період відновлення почати роботу над створенням актуальних баз даних матеріальних ресурсів, об’єктів-аналогів, типових проектних рішень згідно єдиної системи класифікації.

Введення державного регулювання цін на основні будівельні матеріали на період військового стану.

Створення єдиного національного класифікатору робіт та матеріалів-мови ВІМ-технологій і основи інформаційної платформи для прискорення оцифрування будівельної галузі.

Інтеграція різних технологій, програм та послуг на базі Єдиного національного класифікатора для подолання фрагментації галузі та проблем стандартизації, які сьогодні частково відповідальні за гальмування оцифрування будівельної галузі.

Учасники форуму погодили низку пропозицій щодо підтримки будівельної галузі для розгляду органами влади.

Інформація БПУ

 

Назад до списку
Вгору