Президент Будівельної палати України взяв участь у спільному засіданні Антикризової ради та правління УСПП

Підсумки роботи економіки України у першому півріччі 2021 року були обговорені на спільному розширеному засіданні Антикризової ради громадських організацій України та правління Українського союзу промисловців та підприємців.

У своєму вступному слові президент УСПП Анатолій Кінах  наголосив на тому, що темпи відновлення економіки залишаються помітно невисокими. У січні–травні2021р. порівняно із падінням на рівні 8% протягом п’яти місяців 2020р. вітчизняна промисловість додала лише 2,2%. У  будівництві наразі ще тривають негативні тенденції  (мінус 6% у січні–травні 2021р. порівняно із січнем–травнем 2020р., коли також відмічалось аналогічне зниження виробництва). У агропромисловому комплексі за п’ять місяців цього року до такого ж періоду 2020 року падіння становило майже 4,5%.  Підприємства транспорту  за показником вантажообігу  демонструють протягом січня-травня досить повільне відновлення, про що свідчить мінус 4,5%  ( падіння минулого року на рівні 20%).

За цих умов країна наразі не має затвердженого у парламенті національного плану для відновлення економіки. Програма діяльності Уряду існує у форматі робочої чернетки, а про секторальні антикризові програми мінімізації наслідків коронакризи останнім часом взагалі немає мови.

За словами А.Кінаха, підстав для негативних очікувань додають зміни до податкового кодексу, запропоновані в урядовому законопроекті №5600, що  передбачає нарощування фіскального тиску на бізнес, збільшує податкове та адміністративне навантаження, не пропонуючи компенсаторів заради стимулювання розвитку вітчизняного виробництва. Триває «реформування» екологічного законодавства, що також має на меті збільшення надходжень до бюджету за рахунок працюючих підприємств. Водночас без зрушень залишається процес законодавчого врегулювання локалізації  в інтересах  підприємств вітчизняного машинобудування та інші можливі заходи стосовно підтримки промислового виробництва.

Означені кроки Уряду та Парламенту потребують консолідованого реагування з боку ділової спільноти, із зазначенням конкретних пропозицій у напрямку створення необхідних умов розвитку підприємництва у країні, наголосив А.Кінах.

За словами Олексія Любченка – першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економіки, всі ці питання будуть предметом обговорення на зустрічі Президента України з представниками українського бізнесу. Зустріч планується  провести найближчим часом.

Він також повідомив, що готується засідання Національної тристоронньої соціально-економічної Ради за участі представників влади, профспілок та роботодавців, в ході якої будуть визначені пріоритетні напрями розвитку економіки України, збереження людського потенціалу, зменшення трудової міграції.      

Задав тон в обговоренні основного питання порядку денного член Антикризової ради, президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк. Він зосередив увагу присутніх на важливих питаннях  розвитку не лише будівельної галузі, але й економічного розвитку країни в цілому. Зокрема, на його думку, Уряд повинен вжити відповідних заходів щодо посилення контролю за процесами ціноутворення, водночас полегшити податкове навантаження на фонд оплати праці. Буде у робітників гідна зарплата – ніхто не поїде на заробітки за кордон,  люди залишатимуться вдома, працюватимуть для себе і на благо рідної країни, сказав він.

У цьому контексті Петро Шилюк висловив думку про те, що законопроект №5600 щодо забезпеченості збалансованості бюджетних надходжень може дати зворотній ефект і призвести до чергового збільшення вартості новозбудованого житла.  Це змусить багатьох потенційних покупців відкласти придбання нового житла, або переорієнтує їх на вторинний ринок

Петро Шилюк підкреслив, що  будівельники країни багато роблять. щоб вивести  житловий сегмент з кризи, зокрема, вже цього року є приріст будівництва нового житла. Проте нові податки, які передбачаються законопроектом №5600 не сприятимуть збільшенню платоспроможності   населення і, відповідно, інвестуванню у житлове будівництво.

Він також зупинився на питаннях реконструкції застарілого житла, наголосивши на тому, що таке житло уже ніяк не відповідає сучасним вимогам щодо енергоефективності і теплозбереження, подекуди стає аварійним. Будівельники чекають на відповідні зміни у законодавстві і готові до виконання масштабних програм.

Керівники промислових підприємств та асоціацій, виступаючи в ході засідання, висловили низку пропозицій та рекомендацій щодо забезпечення економічного розвитку країни, збереження провідних галузей промисловості, посилення експортного потенціалу, залучення іноземних інвестицій.

У роботі засідання взяли участь член правління УСПП, перший віце-президент Будівельної палати Станіслав Сташевський, віце-президент – виконавчий директор Анатолій Дронь

За повідомленням прес-служб УСПП та БПУ

 

Назад до списку
Вгору