Президент Будівельної палати України взяв участь в обговоренні проекту змін до закону про реконструкцію застарілого житла

Мінрегіон України провів презентацію проекту  Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

Заступниця міністра Наталія Козловська у вступному слові наголосила на важливості ухвалення змін до існуючого закону, оскільки проблеми старого житла лише накопичуються, воно подекуди стає аварійним і просто непридатним для життя.

Новим законопроектом пропонується низка новацій, які передовсім, стосуються зниження порогу згоди власників житла на реконструкцію –  не менше 75%. В разі проведення реконструкції власники матимуть право: на отримання рівноцінного житла; на меншу площу за згодою з виплатою компенсації; на збільшення житлоплощі за свій рахунок; на отримання  грошової компенсації. 

Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк в ході обговорення наголосив на тому, що при розробці проекту слід врахувати всі ті підводні камені, які не дали змогу запрацювати попередньому закону про реконструкцію.

Передовсім це стосується норми щодо згоди власників (мешканців) житлових приміщень на реконструкцію і, відповідно, відселення.  За словами Петра Шилюка, у новому законі обов’язково слід врахувати положення Житлового кодексу  щодо можливості відселення за наявності суспільної потреби, інакше справу буде неможливо зрушити з місця.

Він також підкреслив необхідність, після ухвалення даного Закону,  розробки державної та місцевих програм реконструкції застарілого житла. Особлива увага держави у цій важливій справі вкрай необхідна. При цьому, на думку Петра Шилюка, слід забезпечити фаховий, об’єктивний підхід до  оцінки кожного об’єкту і приймати обґрунтоване рішення щодо доцільності  його реконструкції. У випадках, коли конструктивні особливості старого будинку не дають змогу забезпечити сучасний рівень комфортності, енергоефективності житла, варто споруджувати замість нього новий будинок. 

Президент Будівельної палати прогнозує, що в разі ухвалення виважених законодавчих рішень, у потенційних інвесторів, забудовників з’явиться предметний інтерес до участі в таких проектах і проблем з фінансуванням не буде.

В обговоренні проекту закону взяли участь відомі фахівці галузі містобудування, керівники будівельних асоціацій і компаній, представники місцевого самоврядування, зокрема, перший віце-президент БПУ Станіслав Сташевський, члени Ради БПУ – президент Академії будівництва України Іван Назаренко, директор НДІ «Діпромісто» Іван Шпилевський.

Передбачається, що законопроект буде незабаром переданий до  Верховної Ради України. 

Інформація прес-служби Будівельної палати України

 

Назад до списку
Вгору