Президент Української Ради інженерів-будівельників (дійсний член Європейської ради цивільних інженерів) П. С. Шилюк взяв участь у зустрічі з європейською конфедерацією бізнесу

Президент Української Ради інженерів-будівельників (дійсний член Європейської ради цивільних інженерів), Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Шилюк долучився до зустрічі УСПП з керівництвом і членами конфедерації європейського бізнесу BUSINESSEUROPE.

Дана організація представляє весь бізнес ЄС, зокрема 20 млн. компаній, 40 національних асоціацій.

На зустрічі йшлося, що бізнес Європейського Союзу підтримує європейські прагнення України і її боротьбу з російськими окупантами. Наразі для повноцінного відновлення економічної діяльності вітчизняного ділового сектору належить вирішити низку питань: відновлення експорту морськими шляхами із міжнародними гарантіями, швидкий  доступ до фінансових ресурсів тощо.

З початку пандемії, а тепер напад росії на Україну спричинили глобальні виклики в економіці, і Євросоюзу в тому числі. Відтак, УСПП і BUSINESSEUROPE обговорили поточну економічну ситуацію в Україні та в окремих секторах української промисловості, стан розвитку бізнесу в військових умовах, шляхи допомоги з боку європейського бізнесу українським партнерам, нові можливості для співпраці, що відкриються після надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.

За словами президента конфедерації європейського бізнесу Businesseurope пана П’єра Гаттаза, бізнес ЄС максимально намагається підтримати українських партнерів та відновлювати діяльність (де це можливо) в Україні. Або ж надавати аутсорс, замовлення, контракти. У свою чергу, президент УСПП  Анатолій Кінах  розповів про поточну економічну ситуацію в Україні. Через війну ВВП може впасти в річному вимірі на 40-45%. 5,6 млн. громадян виїхало, 40% працездатного населення втратило повністю чи частково джерела доходу.

“Ми очікуємо підтримки БізнесЄвропи щодо таких важливих речей, як надання Україні  статусу кандидата на вступ до ЄС, ухвалення шостого пакету санкцій проти рф, що включав би повне нафтове і газове ембарго, оформлення рішення про скасування квот на імпорт української продукції. Також ми зацікавлені в допомозі із розблокуванням українських портів, можливо із залученням ООН та інших провідних міжнародних організацій. Зараз в портах застрягли 20 млн. тон аграрної продукції, а це, у тому числі, питання світової продовольчої безпеки”, – зазначив А.Кінах.

Лідер ділової спільноти запропонував BUSINESSEUROPE наповнити існуючу угоду між організаціями новим змістом і, відповідно,  проектами. Вже зараз УСПП  тісно співпрацює із польськими, литовськими,  німецькими партнерами, які є частиною BUSINESSEUROPE.

Європейська сторона готова підключитися до вирішення даних проблем.  Зокрема, цим вже займаються ділові асоціації країн Балтії, Німеччини.

Насамкінець партнери домовились про системні комунікації, у тому числі більшу залученість українських ділових організацій в обговореннях і повсякденній роботі BUSINESSEUROPE.

У зустрічі також взяв участь перший віце-президент БПУ Станіслав Сташевський, окремі члени Української Ради інженерів-будівельників.

Інформація УСПП та БПУ

 

Назад до списку
Вгору