Приватні позови проти РФ: оцінка шкоди, законодавство, практика та перспективи

За ініціативи УСПП 30 травня п. року пройшла відео-конференція “Приватні позови проти РФ: оцінка шкоди, законодавство, практика та перспективи” в роботі якої взяли участь представники підприємств і організацій, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, експерти в галузі права.

Зазначалося, що станом на 10 травня п. року внаслідок російського вторгнення економіка України втратила $94,3 мільярда тільки від пошкодження фізичної інфраструктури.

Провідні фахівці відомих юридичних компаній ETERNA LAW, Crowe Erfolg Ukraine, TEGOVA розповіли як правильно оцінити заподіяну шкоду, проінформували про відповідне законодавство, практику та перспективи подачі позовів проти РФ.

Йшлося про механізми отримання компенсації збитків для бізнесу за рахунок державного бюджету чи фондів міжнародної правової допомоги. Передбачається, що в пріоритеті тут буде відшкодування збитків саме фізичним особам та відновлення пошкодженої інфраструктури.

За законодавством шкода завдана фізичній чи юридичній особі може бути відшкодована за рішенням суду. В той же час зазначалося, що підвідомчість справ при відшкодуванні шкоди іноземною державою, поки що прямо не визначена. Очевидно, це будуть розглядати суди за місцем заподіяння шкоди.

Учасникам заходу було доведено порядок визначення шкоди та збитків завданих внаслідок збройної агресії РФ, інформацію щодо до судового розгляду та які саме втрати можуть включатися у позов, специфіки виконання рішень судів, інші актуальні питання.

В заході взяли участь зацікавлені керівники будівельних компаній – членів Будівельної палати України, керівники БПУ Станіслав Сташевський, Анатолій Дронь, Марина Величко.

Інформація БПУ

Назад до списку
Вгору