РЕКОМЕНДАЦІЇ Круглого столу

Організатори: Будівельна палата України  за участі Асоціації міст України  за сприяння Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування  і Міністерства розвитку громад та територій України.      

Учасники заходу:  понад 200 чол, серед яких представники центральних органів влади і місцевого самоврядування, керівники проектних та будівельних організацій, представники профспілок і громадських організацій,  студенти вузів Києва.

Участь у роботі Круглого столу взяли та виступили: заступник Міністра розвитку громад та територій України Ю.М.Чаплінський,  Президент Будівельної палати України П.С.Шилюк.

З доповідями на Круглому столі виступили: Президент Будівельної палати України П.С.Шилюк. директор ДП «ДІПРОМІСТО” І.І.Шпилевський.

Учасники конференції відзначають  гостру необхідність прискорення розв’язання проблеми реконструкції застарілого житла, оскільки таке житло з часом стає не лише малопридатним для експлуатації, а й просто небезпечним для його мешканців, для довкілля.

В країні  з кожним роком зростає кількість об’єктів житлового фонду, граничний строк експлуатації яких закінчився або збігає. Загальна площа аварійного та ветхого житлового фонду у міських поселеннях за даними Державної статистичної служби складає на 1 січня 2018 р. майже 2  млн. м2.  Значна частина цієї площі знаходиться в  панельних будинках, побудованих  50-60 років тому.

У будинках цієї категорії наявна невідповідність нормам тепло-, гідро- та звукоізоляції. Використання міських територій, забудованих кварталами застарілого житлового фонду, є неефективним.

Спеціальним законодавчим актом, спрямованим на регулювання процесів утримання об’єктів житлової нерухомості, є Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», проте через його недосконалість в Україні практично відсутня реалізація проектів з оновлення застарілого житла.

Нова редакція даного Закону, хоч і пройшла кілька етапів громадського обговорення, досі перебуває у процедурі міжвідомчих узгоджень.   

На засіданні Круглого столу вирішено:

Інформацію, викладену у виступах  П.С.Шилюка та І.І.Шпилевського, взяти до відома.

Просити Мінрегіон України сприяти прискоренню завершенню міжвідомчих узгоджень проекту Закону «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду» та передачі його до Кабінету Міністрів. Врахувати при цьому рекомендації, висловлені на даному Круглому столі.

З огляду на обсяги проблем, що підлягають розв’язанню в процесі реконструкції житлового фонду, учасники Круглого столу вважають за необхідне рекомендувати здійснення системного аналізу складових Загальнодержавної програми реконструкції застарілого житла та створення Фонду комплексної реконструкції на загальнодержавному рівні

Сприяти розробленню регіональних програм реконструкції застарілого житлового фонду, у яких має бути закладена  правова основа нових якісних форм взаємодії держави, місцевої влади, інвесторів, забудовників  та власників об’єктів нерухомого майна.

Забезпечити демократичність та прозорість при реалізації проектів  реконструкції застарілого житлового фонду.

Враховуючи  пропозицію Національної спілки архітекторів України, при доопрацюванні проекту Закону передбачати розроблення проектів реконструкції застарілого житла в межах історичних ареалів населених місць виключно на підставі архітектурних та містобудівних конкурсів.

Відпрацювати технічні та технологічні рішення щодо  підвищення ефективності використання міських територій, створення зручного міського середовища з урахуванням досвіду реалізації пілотних проектів реконструкції та модернізації окремих об’єктів в містах.

В процесі проведення реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду приділяти особливу увагу будівництву і реконструкції об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури а також створенню безбар’єрного  середовища для задоволення потреб мало мобільних груп населення та осіб з інвалідністю.

Сприяти залученню спеціалістів наукових та проектних організацій до розроблення та проведення експертизи енергоефективних проектів.

Учасники засідання вважають на необхідне надіслати ці рекомендації Міністерству розвитку громад та територій та Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

29 жовтня 2019 р. м. Київ

 

Назад до списку
Вгору