С.Т.Сташевський взяв участь у спільному засіданні правління УСПП та Антикризової ради громадських організацій

Перший віце-президент Будівельної палати, член правління Українського союзу промисловців та підприємців С.Т.Сташевський взяв участь у спільному засіданні правління УСПП та Антикризової ради громадських організацій.

На засіданні обговорювалася оновлена редакція програмного документу «Платформа економічного патріотизму». Ділова спільнота пропонує  систему конкретних ефективних заходів, спрямованих на досягнення позитивних змін в   економічній політиці нашої держави.

До згаданого документу від імені Президента Будівельної палати, члена Антикризової ради, Героя України П.С.Шилюка були висунуті пропозиції щодо подальшого розвитку будівельної галузі.

Зокрема, йдеться про  те, що в  умовах децентралізації та посилення ролі місцевого самоврядування, і відповідно,  суттєвого зростання доходів місцевих бюджетів з’являються нові можливості для розширення фінансування регіональних програм будівництва житла, зокрема таких як  «Пільгове молодіжне кредитування» та «Доступне житло».  Будівельна палата підтримує реалізацію цих та інших  місцевих програм і розраховує, що до їх розробки активніше долучатимуться будівельні організації, які мають відповідний кадровий та технічний ресурс, досвід роботи на ринку.

У Будівельній палаті вважають за доцільне підтримати наміри Уряду щодо забезпечення житлом учасників бойових дій, зокрема, ветеранів АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб, зокрема, через механізм відповідної бюджетної програми.

  З метою зниження корупційних проявів пропонується також  розробити  та законодавчо закріпити механізм запровадження договірних відносин між забудовниками, підрядними організаціями та органами місцевого самоврядування. Йдеться про  питання прозорого відведення земельних ділянок, спрощення дозвільних процедур, координації взаємодії будівельників з відповідними комунальними службами тощо. Натомість, забудовники передають частину новоспорудженого житла місцевій владі для наступного виділення його тим категоріям громадян, які потребують соціального захисту.

Було загострено увагу на необхідності прискорити прийняття нової редакції закону  «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду», законів «Про орендне житло», «Про лізинг житла» тощо.  Реалізація цих законів могла б суттєве оживити будівельний ринок, зокрема в частині залучення додаткових інвестицій.

У Будівельній палаті підтримують схвалення важливого і потрібного документу – «Платформа економічного патріотизму» і готові долучитися до виконання його положень.

Будівельний комплекс України має достатні ресурси і виробничі потужності для цього.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору