Скасування пайового внеску у його нинішньому вигляді полегшить ведення бізнесу, до того ж, цей крок сприятиме підвищенню позиції України в рейтингу Doing Business

Про це сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, повідомляє прес-служба міністерства.

“Пайовий внесок в Україні у тому вигляді, в якому він зараз існує, є неефективним, породжує високі корупційні ризики, і найважливіше – не виконує свою головну функцію – розвиток інженерно-транспортної та будівництво нової соціальної інфраструктури населених пунктів. Повна його відміна по Україні сприяє покращенню бізнес-клімату, що, у свою чергу, дозволить країні піднятися у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво», – сказав Парцхаладзе.

Він пояснив, що нині розмір пайового внеску у розвиток інфраструктури розраховується на підставі загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта, яка визначається відповідно до будівельних норм, державних стандартів і правил. Для нежитлових будівель і споруд граничний розмір цього внеску становить 10%, для житла – 4%.

“Але по факту частка пайової участі в доходах місцевих бюджетів дуже мала (близько 1%), і на будівництво нових дитячих садків, шкіл та іншої інфраструктури із коштів пайового внеску ці кошти не витрачаються. Крім того, цільове призначення цих коштів ніким не контролюється, тому пайовий збір, по суті, став «легалізованим хабарем забудовників» і породжує високі корупційні ризики з боку органів місцевого самоврядування”, – зауважив заступник міністра.

Оскільки сьогодні регіони мають потужну фінансову підтримку в рамках децентралізації, і місцеві бюджети зростають, “пайова участь у тому вигляді, в якому вона є зараз, давно себе віджила і потребує відміни”, – наголосив фахівець.

За підрахунками експертів, повне скасування пайової участі по всій Україні сприятиме покращенню інвестиційної привабливості та дозволить унеможливити корупційні прояви у будівництві і потрапити в ТОП-20 Doing Business за компонентом «Отримання дозволів на будівництво».

У міністерстві нагадують, що нині Україна – один із лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. У загальному рейтингу наша країна займає 71-ту сходинку. А за показником «Отримання дозволів на будівництво» за 2 роки ми покращили позицію з 140-ої до 30-ої.

За підрахунками експертів Світового банку, один пункт у загальному рейтингу Doing Business дає можливість додатково залучити близько 600 млн дол. в економіку країни.

Як відомо, Doing Business характеризує стан інвестиційного клімату в 190 країнах світу. Це результат щорічного дослідження, що оцінює простоту ведення підприємницької діяльності. Світовий банк розраховує цей індекс з 2003 року за такими критеріями, як легкість відкриття нового бізнесу, отримання дозволів на будівництво, реєстрація власності, отримання позики, захист прав інвесторів, сплата податків тощо.

Джерело: Укрінформ

 

Назад до списку
Вгору