У профільному Комітеті Верховної Ради України розглянуто проект Постанови про захист прав та законних інтересів громадян України та суб’єктів підприємницької діяльності при здійсненні будівництва ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва

У профільному Комітеті Верховної Ради України розглянуто проект Постанови про захист прав та законних інтересів  громадян України  та суб’єктів підприємницької діяльності при здійсненні будівництва ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва, внесеної рядом народних депутатів.

Були заслухані представники групи інвесторів, громадських організацій, міської влади та народних депутатів. Зазначалося, що  позиція кожної з сторін є зрозумілою, але для створення підстав втручання Верховної ради мають бути остаточні рішення судів. Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства не може підтвердити, зафіксувати чи спростувати факт порушення прав інвесторів, це здатні зробити виключно суди, після чого діяти має Київська міська рада.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Спасибко повідомив, що, за містобудівною документацією, забудова на столичних Осокорках не суперечить генеральному плану.

Відповідаючи на запитання заступника голови комітету Альони Бабак про документи на проведення будівельних робіт, чиновник зазначив: “Вони відповідають чинному законодавству. Взагалі, якщо говорити про генеральний план, місто має розвиватися в південно-західному напрямку. Тому, за містобудівною документацією, там нічого не суперечить генеральному плану. Ми розуміємо, що ця територія може бути освоєна під житлове будівництво”.

Заступник міського голови визнав, що забудовник діє відповідно до чинного законодавства і йому було надано певні рекомендації містобудівної ради, які стосувалися щільності забудови і благоустрою. Бабак зазначила, що договір залишається чинним, проте ситуація вимагає ретельнішого вивчення.

Передбачається, що найближчим часом Комітет  продовжить обговорення можливих шляхів  вирішення ситуації разом з авторами проекту Постанови.

В обговоренні взяв участь представник Будівельної палати України Голова Комітету аналітики будівельної галузі та менеджменту підприємств А.М. Кармінський.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору