В Україні проходить рік культурної спадщини

2_NOVINA_30_01_2018_3

2018 рік оголошено Європейським роком культурної спадщини. До цієї широкої кампанії долучилася й наша держава, яка проводить Український рік культурної спадщини.

Про значення цієї події  в житті народів Європи, програму заходів в  українському культурному просторі йшлося на засіданні круглого столу, проведеного за ініціативи Національного бюро програми Євросоюзу «Креативна Європа» та Європейською асоціацією з інтерпретації спадщини. До участі в заході були запрошені представники міністерств та відомств, ряду громадських організацій, зокрема, Будівельної палати України, до складу якої входять будівельні та науково-дослідні, проектні колективи, що мають досвід проведення реставраційних та реноваційних робіт на багатьох об’єктах у різних регіонах країни.

Організатори заходу наголошували на  ініціюванні міжвідомчого діалогу між  органами центральної влади та громадськими ініціативами щодо ефективнішого проведення Року культурної спадщини в Україні, опрацюванні відповідної  дорожньої карти.  Зокрема, заступник міністра культури  Тамара Мазур підкреслила необхідність активізації оновлення Державного реєстру нерухомих пам’яток України, створення чіткої вертикалі управління та охорони культурної спадщини.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору