Вийшла у світ Зелена книга «Системний перегляд якості державного регулювання надання будівельної продукції на ринок»

Експерти Офісу ефективного регулювання (BRDO) розробили Зелену книгу «Системний перегляд якості державного регулювання надання будівельної продукції на ринок», яка вийшла за сприяння та ініціативи заступниці голови профільного Комітету Верховної Ради України Олени Шуляк

Про це повідомляється на сторінці Офісу у Фейсбук https://www.facebook.com/brdo.ukraine/.

«Із 1 січня 2023 року Україна імплементує в національне законодавство Регламент (ЄС) №305/2011 — цей документ встановлює гармонізовані умови для розміщення будівельної продукції на ринку.

Саме 1 січня 2023 року набере чинності у повному обсязі закон «Про надання будівельної продукції на ринку».

 Що зміниться на українському ринку будівельної продукції?

За оцінками Єврокомісії, гармонізовані європейські стандарти, які є одним із фундаментів змін, охоплюють близько 75-80% всієї будівельної продукції. І саме на таку частку найважливішої будівельної продукції, як-от цемент, будівельні суміші, вікна, розповсюджуватиметься правило обов’язкового декларування показників продукції.

Якщо виробник задекларує відповідність своєї продукції європейським стандартам, він нестиме повну відповідальність за цю інформацію. А споживач не лише отримуватиме повну інформацію про виробника, постачальника та про склад та якість будівельної продукції, а й зможе швидко перевірити її достовірність. Внаслідок цього можна буде зменшити кількість неякісної будівельної продукції на ринку і покращити ринковий нагляд.

 Як швидко й ефективно імплементувати європейські правила в українські реалії будівельного ринку?

Щоб цей процес прискорити, експерти BRDO розробили Зелену книгу «Системний перегляд якості державного регулювання надання будівельної продукції на ринок», яка містить:

 аналіз процесу надання будівельної продукції на ринку;

 особливості регулювання ринку;

 аналіз досвіду Європейського Союзу та країн, які визнали ефективність Регламенту 305;

 аналіз проблем та ризиків на ринку, а також пропозиції щодо їх вирішення.

Окрім цього, у дослідженні є методологічні рекомендації щодо ефективного впровадження Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», які стануть у нагоді як державним органам з формування політики, так і представникам будівельної індустрії.

Зелену книгу можна прочитати тут    https://bit.ly/GB_marketing_construction

 Офіс ефективного регулювання BRDO розпочинає публічну консультацію щодо ефективної імплементації положень Регламенту 305 і Закону «Про надання будівельної продукції на ринку».

Куратор цього видання, заступник профільного Комітету Верховної Ради України Олена Шуляк також повідомляє у Фейсбук:

«Бути куратором експертного видання — це вдумливо пропустити через себе сотні сторінок інформації та аналітики. Це постійно консультуватися з тими, хто “в темі”, хто має досвід і хто прагне його здобути.

Все це дуже і дуже непросто… але ми справилися:) Бо немає речей, які б не могла зробити людина, яка горить ідеєю.

Сьогодні не можу натішитися нашою з Офіс ефективного регулювання BRDO Зеленою книгою про системний перегляд якості держрегулювання надання будівельної продукції на ринок. Простіше: це видання про 305-й регламент, який з 1 січня 2023-го запрацює в Україні і перетворить наш ринок будівельних виробів на справді європейський. Ніякого фальсифікату, натомість тільки якісні, безпечні та сучасні матеріали. Це історія про новий етап в українському будівництві і повагу до людей, для яких будують і ремонтують. Почесно бути причетною до таких великих змін».

 

Назад до списку
Вгору