З’їзд Спілки наукових та інженерних товариств України визначив завдання з розвитку інженерної справи

Відбувся ХІ позачерговий з’їзд Спілки наукових та інженерних товариств України. В його роботі взяли участь провідні вчені, конструктори, представники профільних громадських об’єднань інженерів, зокрема, Української технологічної академії, Академії будівництва України, Асоціації «Космос», Науково-технічного товариства енергетиків України, Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я», Академії технологічних наук України та делегати з регіональних осередків СНІО України.

Серед учасників з’їзду СНІОУ – партнера Будівельної палати були перший віце-президент Будівельної палати Станіслав Сташевський, віце-президент – виконавчий директор Анатолій Дронь, член Ради БПУ, президент Академії будівництва України Іван Назаренко. 

Президент СНІОУ Микола Кірюхін наголосив у своєму виступі, що протягом останніх років інженерна спільнота України ініціює низку проектів, які можна об’єднати під загальною назвою «Стоп деіндустріалізація». Основна мета з’їзду – це початок обговорення форматів спільних дій різних технічних об’єднань в сучасних умовах.

На з’їзді підкреслювалась необхідність внесення змін до статутних документів організації, методів її діяльності з метою підвищення ролі інженерного корпусу у розвитку економіки сучасної України.

З’їзд прийняв відповідні рішення.

У своєму виступі С.Сташевський відзначив роль СНІОУ та її президента у становленні Української ради інженерів-будівельників, налагодженні системи ділових зв’язків з міжнародними партнерськими організаціями. УкрРІБ  за останні роки набула членства у Європейській раді інженерів-будівельників та асоційованого членства – у Європейській раді інженерних палат. Реалізовуються спільні проекти  щодо обміну кращими практиками у будівельній справі, підвищення якості інженерних робіт, сертифікації інженерів за європейськими стандартами, підготовки методичних матеріалів.

У свою чергу І.Назаренко зосередив увагу на необхідності розширення впливу СНІОУ у сфері  підготовки інженерних кадрів, зокрема, будівельних спеціальностей,  на базі навчальних програм провідних вузів країн-членів Євросоюзу, також використання можливості європейських структур щодо впровадження в Україні ВІМ-технологій  у будівництві, пошуку джерел зарубіжних інвестицій.

Довідково. СНІО України є найстарішим  інженерним об’єднанням в нашій країні – перші інженерні осередки цієї організації на півдні України (Миколаїв, Одеса) були створені всесвітньо відомим вченим Д. І. Менделєєвим ще в 60-х роках ХІХ сторіччя.

Джерело: Прес-служба БПУ

 

Назад до списку
Вгору