Загальні збори Будівельної палати окреслили завдання щодо розвитку будівництва

Загальні збори Будівельної палати України, які відбулися 18 лютого у Києві, окреслили завдання щодо розвитку будівництва на  найближчу перспективу, прийняли нову редакцію Статуту організації та обрали керівні органи Палати.

У роботі Зборів взяли участь – голова Комітету Верховної Ради  України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування України А.А.Клочко, в.о. голови Держархбудінспекції   О.І.Костенко, голова Фонду Держмолодьжитло С.О.Комнатний,  працівники апарату Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Міносвіти та Мінрегіону, Київської міської держадміністрації

Також керівники партнерських організацій: Національної спілки архітекторів  – В.М.Гусаков, Спілки наукових та інженерних товариств  -М.М.Кірюхін, УСПП  – С.М.Прохоров, президент   Академії будівництва І.І.Назаренко та інші почесні гості.

На Зборах із звітною доповіддю виступив Президент Будівельної палати, Герой України П.С.Шилюк. Він проаналізував роботу організації за 2016-2019 роки, ситуацію у будівельному комплексі та окреслив завдання щодо його подальшого розвитку. (Тези доповіді  розміщені на сайті окремо).

Голова Зборів С.Т.Сташевський, відкриваючи обговорення звітної доповіді, закликав до конструктивної, предметної розмови. Всі конкретні пропозиції, висловлені в ході дискусії, а їх має бути немало, зважаючи на високий професійний рівень учасників зібрання, будуть враховані при підготовці підсумкових документів  Зборів, зазначив він.

Голова Комітету Верховної Ради  України  А.А.Клочко у своєму виступі  загострив увагу на проблемах боротьби з проявами корупції у  дозвільній системі, закликавши всіх учасників будівництва до чесного ведення бізнесу, до конструктивної роботи. За його словами, ДАБІ нині – це фактично непотрібна структура.

А.А.Клочко висловив упевненість в ефективній співпраці будівельників з органами влади, з профільним міністерством, яке зараз оновлюється.

В обговоренні доповіді виступила Марина Величко – директор ПП «Металомонтаж», м.Дніпро, на думку якої слід посилити роль  регіональних представництв Будівельної палати з огляду на політику децентралізації в країні.  Зараз на місцях відкрилися  нові можливості для розвитку будівництва, сказала вона, але кожен бізнес, у тому числі і будівельний потребує злагодженої командної роботи, всебічної підтримки – організаційної, інформаційної, рекламної тощо. Це стосується не лише житлового, але й промислового будівництва, тому Будівельна палата повинна відігравати  тут провідну координуючу роль.  Вона також зазначила, що  перед Будівельною палатою стоїть багато важливих завдань, одне з яких -повернути Україні колишню першість в питаннях ціноутворення в будівництві і розпочати впровадження BIM-технологій.

Віце-президент Академії будівництва, Заслужений економіст України А.В.Беркута висловив позитивну оцінку фаховому рівню діяльності керівних органів Палати за звітний період. Він також висунув ряд пропозицій щодо удосконалення нормативного  забезпечення процесів будівництва, зокрема, йдеться про оновлення системи технічного контролю,  сертифікації, про підвищення рівня оплати праці будівельників. Зараз середня зарплата у будівництві є нижчою від середньої в економіці, у промисловості, що спричинює трудову міграцію.

Голова профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів України В.М.Андрєєв  позитивно оцінивши співпрацю Будівельної палати з профспілками, передовсім, у питаннях роботи з робітничими кадрами, особливо за умов трудової міграції, водночас наголосив, що будівельна галузь і досі залишається однією з найбільш травматично небезпечних. Керівники виробництва нерідко допускають до роботи на об’єктах людей погано обізнаних з правилами безпеки, нетверезих, що спричиняє тяжкі наслідки.  Цьому сприяють і випадки тіньової зайнятості.

Питанням підготовки професійних кадрів присвятив свій виступ ректор КНУБА П.М.Куліков. Він зазначив, що вища школа ширше запроваджує дуальну систему навчання, елементи заочної освіти. Значна роль тут належить роботодавцям, Будівельній палаті України, які роблять свій вклад у зміцнення матеріальної бази закладів професійної освіти, пропонують нові форми взаємодії.

Президент Академії будівництва України І.І.Назаренко підкреслив, що керівництво Будівельної палати протягом звітного періоду докладало значних зусиль для консолідації громадських організацій у галузі, співробітництва на партнерському рівні.

Він також відзначив роль П.С.Шилюка  у створенні Української ради інженерів-будівельників як провідної організації у впровадженні європейського досвіду підготовки інженерних кадрів, новітніх технологій, передовсім, цифрового моделювання.

Свої пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності будівельних організацій  висловили на Зборах президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів І.М.Салій, голова наглядової ради компанії   «Житлобуд-2», м.Харків, Ю.Я Кроленко, інші

Загальні збори заслухали та затвердили звіт голови Ревізійної комісії  О.Е.Лиховида.

Збори прийняли нову редакцію Статуту Будівельної палати.

Віце-президент – виконавчий директор А.А.Дронь наголосив, що необхідність затвердження нової редакції  Статуту  викликана змінами у законодавстві України, які відбулися після 2013 року, коли було прийнято досі діючий Статут. Крім того, практика діяльності організації показала доцільність уточнення деяких його положень.

Уточнено структуру управління Палатою, зокрема, керівним органом управління Палатою в період між Загальними зборами стає  Рада Палати.  З метою спрощення  прийняття  оперативних рішень утворюється  Президія Палати, до складу якої входять Президент та віце-президенти Палати.

Визначена періодичність скликання Загальних зборів –  п’ять років, при цьому, у разі необхідності, можуть скликатись позачергові збори.

В ході зібрання будівельників П.С.Шилюк вручив  почесні нагороди  – орден «За заслуги» та медаль «Золота кельма» представникам галузі, які протягом багатьох років активно сприяли  діяльності Будівельної палати.

Нагороди одержали:  Т.М.Гіренко – президент Концерну «Поділля», м.Вінниця; Д.Й.Андрієвський – перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства 8-го скликання; В.Б.Нікулін – перший заступник керуючого, головний інженер ТДВ  «Житлобуд-2», м. Харків; В.А.Іванов – голова правління ТОВ «Київський Міжнародний Контрактовий Ярмарок»;        В.М.Андреєв – голова профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів України; А.В.Беркута – Заслужений економіст України; С.М.Прохоров – перший віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців.

 

Прес-служба Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору