Законопроєкт щодо комплексного реформування сфери містобудування прийнято у першому читанні

Верховна Рада України прийняла у першому читанні  законопроєкт №5655, який мають забезпечити комплексне реформування сфери містобудування.

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності, №5655, доповіла народний депутат Олена Шуляк. Вона зазначила, що законопроект матиме колосальний вплив на розвиток будівельної галузі.

Метою законопроєкту є забезпечення реалізації реформи державного регулювання у сфері містобудівної діяльності шляхом зниження корупційних ризиків при наданні адміністративних послуг, забезпечення державної реєстрації у сфері містобудівної діяльності державними реєстраторами, публічності надання таких послуг, побудова прозорої та ефективної системи містобудівного контролю і державного містобудівного нагляду, застосування принципу альтернативності вибору органу з містобудівного контролю, посилення контролю за самочинним будівництвом виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, удосконалення норм про відповідальність у сфері містобудування.

Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроєкт за основу.

Андрій Клочко звернувся з проханням до народних депутатів з проханням підтримати цей дуже важливий проєкт.

Народні депутати у виступах підтримали законопроєкт. Промовці називали його революційним і наголошували, що саме він розпочне велику реформу, яка зменшить корупцію у будівельній галузі.

За результатами голосування законопроєкт прийнято за основу 309 голосами.

Нагадаємо, що запропоновані законопроєктом № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» зміни стосуються, зокрема:

  • мінімізації паперового документообігу між суб’єктами містобудування;
  • цифровізації процесів та реєстраційних процедур у будівництві;
  • розмежування містобудівного контролю та державного містобудівного нагляду у сфері містобудівної діяльності;
  • посилення ролі органів місцевого самоврядування – зокрема, вони отримають розширені повноваження за контролем об’єктів будівництва, які будуються самочинно;
  • визначення учасників будівництва, їх прав та обов’язків, а також відповідальності кожного з них тощо.

Будівельна палата України брала участь у підготовці пропозицій до цього законопроєкту на всіх етапах його  розробки та громадського обговорення. З задоволенням відзначаємо, що значна частина пропозицій наших експертів була врахована у положеннях нового закону.

 

Назад до списку
Вгору