П.С. Шилюк взяв участь в Урядовій нараді з питань реформування ДАБІ

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів нараду з учасниками будівельного ринку, присвячену питанню реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції.

В нараді взяли участь голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїл Саакашвілі, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, народні депутати, Президент  Будівельної палати, Герой України Петро Шилюк, інші учасники будівельного ринку.

Під час наради Прем’єр-міністр, зокрема, наголосив на важливості обговорення концепції реформи з усіма учасниками будівельного ринку та презентував систему реформи ДАБІ. За словами Дениса Шмигаля, під час розробки реформи був врахований європейський досвід. «Ніде в Європі немає контролю будівництва на вході, є містобудівні умови і обмеження, за які хтось несе персональну відповідальність», – зазначив він. 

Суть реформи, нагадав Прем’єр-міністр, полягає в тому, щоб замість ДАБІ, яка має надмірні повноваження, створити три центральних органи влади, між якими розподіляться регуляторні та контролюючі функції. «Потрібно відокремити контрольну функцію, викинути ліцензування як непотрібне, забрати контроль на вході і поставити контроль лише на етапі введення в експлуатацію», – заявив очільник Уряду.

За його словами, необхідно швидко пройти цю реформу і прийняти відповідні законопроекти, які на сьогодні вже в основному підготовлені. «Тоді і ринок інакше запрацює, і будівництво буде йти швидше, і ми зможемо уникнути незаконних будівництв. Треба дати всім однакові правила гри. Бо бізнес – це конкуренція. І ці правила – завдання влади – Кабміну і Верховної Ради”, – заявив Денис Шмигаль, закликавши учасників будівельного ринку взяти участь у якнайшвидшому впровадженні реформи.

Під час обговорення Прем’єр-міністр також запевнив, що виступає за впровадження системи страхування ризиків замовника, інвестора і підрядника.  “Для вас, як для учасників ринку, зекономлені від корупції гроші – це ресурс для страхування”, – зазначив він. Крім того, очільник Уряду підтримав ініціативу присутніх депутатів про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, що буде розслідувати факти корупції в ДАБІ, та погодився з пропозицією учасників ринку щодо створення робочої групи, яка спільно напрацює пропозиції до законопроекту.

На нараді виступив Президент Будівельної палати, Герой України Петро Шилюк. Він зазначив, що питання, які винесені на розгляд,  є надзвичайно важливі для наведення ладу в будівельній галузі.

Керівник Палати висловився на підтримку ліквідації ДАБІ, водночас підкреслив важливість того, щоб замість одного такого осередку корупції ми не отримали одразу  декілька на базі новостворених структур.

“Потрібно так реформувати законодавство, в тому числі і з урахуванням зарубіжного досвіду, щоб новації не  ускладнювали б життя будівельників, а навпаки, робили прозорим будівельний бізнес, спростили б порядок надання послуг у сфері містобудування. Все це повинно призвести до зниження корупційних ризиків від яких ми, будівельники,  потерпаємо”, – сказав Петро Шилюк.

При цьому, за його словами, важливо тут йти в ногу із змінами ситуації в країні, зокрема враховувати суттєве зростання ролі місцевого самоврядування. 

“Це  добре, що влада бачить проблеми і намагається їх вирішити, – сказав далі він. – Розглядаємо ці першочергові заходи, як один з кроків до покращення ситуації”. В подальшому. на думку Президента Будівельної палати,  зможемо підійти і до прийняття Містобудівного кодексу.

В експертному середовищі Будівельної палати готові оперативно і детально  розглянути запропоновані документи, підкреслив Петро Шилюк.

В роботі наради також взяв участь та виступив з конкретними пропозиціями віце-президент Будівельної палати Анатолій Беркута.

 За повідомленням Урядового порталу та прес-служби Будівельної палати України

Назад до списку
Вгору