Перший практичний досвід з сертифікації будівель є необхідний для реалізації Закону України «Про енергетичну ефективність будівель»

      У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з  ДП «Київоблбудінвест» Київської обласної державної адміністрації разом з ДП «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», Офісом підтримки реформ при Мінрегіоні вивчено перший практичний досвід, щодо сертифікації будівель в контексті розгляду деяких проектів актів, що розробляються для реалізації Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

Під час наради експерти з енергоефективності, енергоменеджери та експерти з енергоаудиту будівель та інженерних систем  будівель ДП «Київоблбудінвест» Київськоїоблдержадмінстрації поділились набутим практичним досвідом з  виготовлення енергетичних паспортів будівель та наданням Сертифікатів класу енергоефективності об’єкта.

Протягом останніх років ведеться активна робота в рамках реалізації Програми енергоефективності  у громадах Київської області. Було проведено енергетичне обстеження понад 150 об’єктів бюджетної власності (школи, садочки, лікарні, амбулаторії тощо). За оцінкою практиків загальна  характеристика цих будівель,  відповідає лише класу F, оскільки і не може бути більшої із-за застарілого стану фонду існуючих будівель.

Учасники наради поділилися досвідом отриманим під час  виготовлення енергетичних паспортів будівель з наданням класу енергоефективності об’єкта.

За власною ініціативою та по бажанню замовників  було виготовлено енергетичний сертифікат класу енергоефективності будівлі амбулаторії 1970 року забудови, що розташована в смт. Глеваха Васильківського району Київської області. Враховуючи новий Закон України «Про енергетичну ефективність будівель», що має бути введений в дію з 23 липня 2018 року учасники наради розглядали результат роботи, який лише закладається під час розробки проектних документів до цього закону.

На сьогодні не є складним із даних енергоаудиту з урахуванням енергетичного паспорту виготовити  сертифікат класу енергоефективності об’єкта для висвітлення його класу, енергоспоживання, викидів СО2. Сертифікат є не лише інформаційним, для пересічних людей, а і зручним документом для різних потреб у життєдіяльності будівлі у процесі надання житлово-комунальних послуг для бухгалтера, так і для мера органу місцевого самоврядування та депутатів громади.

За результатами ряду обстежень для амбулаторії, що розташована в смт. Глеваха Васильківського району Київської області було встановлено клас С з енергоспоживанням 137,9 кВт г/м рік.

Розглянута форма сертифікату представлена учасникам наради орієнтована на таку, яка розробляється на виконання Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», розробники планують розмістити її на будівлі.

Учасники наради опрацювали проведені практичні кроки у сфері енергетичної ефективності будівель зі змістом проекту  методики для визначення енергетичної ефективності будівель та проекту порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності, форми енергетичного сертифіката, що розробляються для реалізації Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

У Мінрегіоні отримані результати засідання будуть використані під час розробки ряду проектних документів у сфері енергетичної ефективності будівель.

Одним з організаторів заходу був член Президії, Голова Комітету Будівельної палати України Г.Г. Фаренюк.

Джерело: Мінрегіон та прес-служба Будівельної палати України

Сео-текст